30 Ieteikumi svara samazināšanai un tauku dedzināšanai

30 Ieteikumi svara samazināšanai un tauku dedzināšanai

Puse no greipfrūta

Brokastīs apēdat pusi no greipfrūta. Tā sula palīdz atbrīvoties no taukiem samazinot insulīna līmeni. Pētijumi liecina, ka grupa, kura brokastīs pievienoja geipfrūtu 3 mēnešu laikā atbrīvojās par 1.5kg tauku vairāk nekā otra grupa, kura to nedarīja.

Auzu pārslas rullē!

Pāris stundas pēc pirmajām brokastīm ir pienācis laiks otrajām. Atceraties, pārtika jāuzņem ik pēc 2-3 stundām. Kapēc? Bieža pārtikas uzņemšana paātrinās organismā noritošos procesus un ieslēgs tauku dedzināšanas režīmu. Sanāk, lai notievētu ir jāēd 6-8 reizes dienā. Un atkal ir pienācies laiks auzu pārslām. Jums ir nepieciešamas parastas auzu pārslas pagatavotas ar ūdeni, bez saldinātājiem un aromatizētājiem.

Mazliet mājas siera

Ēdienreizi nevar uzskatīt par pilnvērtīgu, ja tā ir bijusi bez olbaltumvielām. Pie auzu pārslām pievienojiet mājas sieru. Šis ir lielisks produkts, kurš satur aptuveni 28g olbaltumvielu uz porciju. Tā sastāvā ir kazeīna olbaltumvielas, kas paātrina muskuļu augšanu un samazina apetīti. Labāk izvēlēties sieru ar zemu tauku saturu!.

Ūdens!

Starp ēdienreizēm izdzeriet 2 glāzes auksta ūdens. Kā rāda pētījumi šāda metode pāatrina vielmaiņu uz stundu par 25-30%. Savukārt, ja organisms ir atūdeņojies, tas bremzē vielmaiņu. Tīra ūdens uzņemšana, bez piejaukumiem, spēlē lielu lomu! Neaizmirstat pat to, ja plānojat atbrīvoties no taukiem!

Pirms treniņa

Izmantojiet zaļās tējas ekstraktu. Tās sastāvā ir spēcīgi un dabīgi tauku dedzinātāji. Lai atbrīvotos no liekā svara lietojiet zaļās tējas ekstraku 2 reizes dienā pirms ēdienreizes, vienā reizē ieteicam lietot 500mg.

Iesildies!

Protams, pirms katra treniņa mēs iesildamies, iekustamies un veicam stiepšanās vingrinājumus, bet tauku dedzināšanas periodā to visu var pārvērs par nelielu kardio treniņu. Pamēģiniet 10-15 minūtes uz velotrenažiera, tas palīdzēs iesildīties un ļaus sadedzināt papildu 150 kalorijas.

Trenējies citādāk!

Spēka treniņu vajadzētu nedaudz izmainīt, jo mūsu mērķi arī ir mainījušies. Koncentrējies uz lielajām muskuļu grupām. Šada tipa treniņi patērē lielāku enerģijas daudzumu. Atsakies no vieglajiem izolācijas vingrinājumiem trenažieros. Galveno treniņa daļu jāizmanto smagi bāzes vingrinājumi ar stieni un hantelēm. Pietupienā jūs patērējat 50% vairāk enerģijas nekā spiešanā ar kājām. Vajadzētu pamainīt arī treiniņu metodiku, ja agrāk esat trenējis 1-2 muskuļu grupas viena treniņa laikā, tad tagad ir laiks pāriet uz visa ķermeņa treniņu. Ja jums nepietiek laiks, tad sadalat muskuļu grupas uz 2 dienām (1 - krūtis, mugura, deltveida muskuļi un kājas, 2- rokas, ikri un prese). Katrai muskuļu grupai veiciet 1-2 vingrinājumus un 3-5 piegājienus. Šādus treniņus veicat katru otro dienu.

Treniņam ir jābūt smagam!

Svaru zāles veterāni jums ieteiks veikt vairāk atkārtojumus, jo itkā jūs sadedzināsiet vairāk kalorijas, bet nē. Zinātne ir pierādījusi, ka lielāko enerģijas patēriņu rada smagi piegājienu ar 4-6 atkārtojumiem. Papildus tam organisms paliek paātrināta metabolisma stāvoklī vēl pāris stundas pēc treniņa.

Mazākas atpūtas starp piegājieniem

Kā var taisīt smagus piegājienus ar 4-6 atkārtojumies un atpūsties 3 minūtes? Lai atbrīvotos no liekā svara nepieciešam atpūsties 30 sekundes līdz 1 minūtie, bet ne ilgāk. Lai spētu labāk atjaunoties izmantojiet šādu grudrību: taisat vingrinājumus pamīšus dažādām muskuļu grupām. Piemēram, šodien jūs trenējat krūtis un muguru, tad izpildat vingrinājumu krūtīm un pēc 30 sekundēm sākat vingrinājumu mugurai. Šādi kamēr viena muskuļu grupa atjaunosies otra strādās.

Pagarini piegājienus!

Lielākam tauku dedzināšanas stimulam var izmantot Veidera principu “atpūtas pauze” un piegājienus ar svara samazināšanu. Veicat 6 atkārtojumus, tad samazinat svaru par 10% un turpinat līdz nevarat. Vēl viens variants ir veikt piegājienu, kad vairs nevarat paņemiet nelielu pauzu aptuveni 15 sekundes un uztaisat vēl pāris piegājienus.

Laiks ātrajiem ogļhidrātiem

Šos ogļhidrātus uzskata par kaitīgiem, jo tie strauji paaugstina insulīna līmeni, bet tas ir ļoti labi tieši pēc treniņa. Iztukšotajiem muskuļiem ir nepieciešams cukurs, šeit nāks palīgā insulīns. Ātrie ogļhidrāti stimulēs atjaunošanos un turpmāko muskuļu augšanu. Sanāk, jo lielāki ir muskuļi, jo lielāks enerģijas daudzum tiem ir nepieciešams, kas savukārt palīzēs turpmāk dedzināt taukus.

Olbaltumvielas

Pēc treniņa muskuļiem ir nepieciešāmas olbaltumvielas. Dabīgās olbaltumvielas uzsūcas diez gan lēni, tapēc šeit palīgā nāks sūkalu olbaltumvielu pulveris. Pēc treniņa kokteilim jāsatur 20-40g proteīna. Zinātnieki pierādīja olbaltumvielas paaugstinātos daudzumos veicina tauku degšanas procesus.

Kreatīns

Tas palielina muskuļu spēku un paātrina vielmaiņu. Dienas kaloriju patēriņs palielinās vismaz par 100 kalorijām.

Rieksti

Starp pusdienām un nākamo ēdienreizi apēdat nedaudz riekstus. Tie satur labos taukus, kas palīz uzsūkties pārējiem taukiem.

Salātu likums

Vakariņās nedrīkst daudz ēst, tas ir svarīgs tievēšanas likums. Palīgā nāks dārzeņu salāti. Tie satur maz kalorijas, bet ir liels apjoms, kas radīs sāta sajūtu. Ja apēst salātus pirms pamata ēdienreizes, tad tās daudzums samazinās par 12%. Salātos droši var pievienot pupiņas un riekstus. Veikala salāti, kuri satur majonēzi ir kategoriski aizliegti. Ja esat nopietni apņēmies atbrīvoties no liekajie taukiem, tad salātiem var pievienot etiķi vai citronu sulu.

Zivs

Zivs satur omega 3 taukskābes, kuras paātrina vielmaiņu. Sen ir pierādīta omega 3 pozitīvā ietekme uz mūsu organismu. Atceraties zivi cept uz pannas ir aizliegts tikai uz grilla!

Brokoļi

Šis dārznenis ir kā ar nodomu radīts priekš tiem, kas vēlas nomest lieko svaru. Tas satur daudz kalciju, vitamīnu C, hromu un daudz šķiedrvielas. Brokoli lieliski iederēsies vakariņās. Pasniedzat tos kopā ar zivi.

Piens

Negaidīti, bet piens arī palīdz atbrīvoties no liekā. Protams piens ar zemu tauku saturu. Zinātnieki uzskata, ka tas ir saistīts ar augsto kalcija daudzumu, kas pastiprina tauku šķelšanu. Pienā ir augsts olbaltumvielu saturs, kas noderēs miega laikā. Izvēlaties pienu ar ne augstāku tauku daudzumu par 1%.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk