5 iemesli, kāpēc nevajadzētu skūt matiņus intīmajā zonā

5 iemesli, kāpēc nevajadzētu skūt matiņus intīmajā zonā

Pēc aptauju rezultātiem, vairāk kā puse amerikāņu sieviešu skuj matiņus bikini zonā. Katra no viņām savu lēmumu skaidro savādāk. Dažas skaidro, ka dara to savu partneru dēļ, citas, ka pilnībā noskūta intīmā zona viņām liek justies tīrākām. Skaidrs, ka meitene pati var izlemt, skūt vai neskūt bikini zonu, un, ja jūs esat izlēmusi tikt no matiņiem vaļā, dariet to pareizi.
Visiem paņēmieniem cīņā ar lieko apmatojumu ir savi plusi un mīnusi. Skūšana, kura tiek uzskatīta par populārāko metodi, ļauj ātri un nesāpīgi tikt vaļā no matiņiem, taču bieži rada iekaisumus. Vasks tiek galā efektīvāk, taču pati procedūra ir diezgan sāpīga un draud sabojāt ādas virsējos slāņus. Lāzerepilācija – viens no dārgākajiem paņēmieniem, kurš var izraisīt arī apdegumus. Trimmeri nekaitē ādai, taču tiem ir grūti noņemt visus nevēlamos matiņus.
Daudzi speciālisti iebilst pret matiņu likvidēšanu intīmajā zonā (vismaz visā).

Nekādu iekaisumu un ieaugušo matiņu.

Kā iepriekš minējām, vairākums paņēmienu likvidēt liekos matiņus, var radīt kaitējumu intīmās zonas ādai. Ja atteiksieties no epilācijas, āda jums būs tikai pateicīga.

Matiņi aizsargā intīmo zonu no kaitīgām baktērijām.

Jūs kļūdāties, ja uzskatāt, ka matiņi intīmās vietās, ir nehigiēniski. Gluži otrādi, tie palīdz aizkavēt kaitīgo baktēriju iekļūšanu vagīnā un novērst tam sekojošos nepatīkamos simptomus, tādus, kā nieze, dedzināšana vai izdalījumi. Un vēl, matiņu esamība nekādi neietekmē intīmās zonas smaržu, kura ir atkarīga vienīgi no higiēnas prasību ievērošanas un jūsu veselības stāvokļa.

Matiņi var aizsargāt mūs no dažām slimībām, kuras iegūst dzimumceļā.

Pētījumi ir pierādījuši, ka sievietes, kuras likvidē matiņus intīmajās vietās, vairāk pakļautas herpes vīrusam un ģenitāliju kārpiņām. Ja āda šajās zonās nav aizsargāta ar matiņiem, mikrobiem būs vieglāk izplatīties.

Matiņi nodrošina intīmās zonas sausumu

Matiņi bikini zonā saglabā to sausu, samazinot baktēriju spēju vairoties.

Matiņi palīdz uzturēt intīmo zonu siltumā

Aukstajā gada laikā matiņi bikini zonā saglabā siltumu, labvēlīgi ietekmējot reproduktīvo veselību.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk