Ārsti izskaidroja, kā piparmētra ietekmē cilvēka veselību

Ārsti izskaidroja, kā piparmētra ietekmē cilvēka veselību

Mēs visi zinām, ka piparmētrai piemīt nomierinoša iedarbība, tā efektīvi cīnās ar stresu un labvēlīgi ietekmē miega kvalitāti.
Bet ar nomierinošo iedarbību piparmētra neaprobežojas. Piparmētru tēju iesaka lietot visa organisma stiprināšanai, skaistumam un notievēšanai. Par to liecina dažādi zinātnieku pētījumi.

Piparmētra stimulē svara zaudēšanu un uzlabo gremošanu.

Zinātnieki pierādījuši, ka piparmētra ne tikai atbrīvo no aizkaitināmības, bet arī palīdz notievēt. Paaugstinot muskuļu enerģētisko vielmaiņu, piparmētra stimulē svara zaudēšanu. Piparmētra palīdz mazināt izsalkuma sajūtu un samazināt patērēto kaloriju daudzumu.

Piparmētra piedalās saudzīgā organisma detoksikācijā.

Ar piparmētras palīdzību var attīrīt organismu no nevajadzīgajām šlakvielām un toksīniem. Piparmētras aromātiskās lapiņas palīdz pret nelabu dūšu un ir lielisks palīglīdzeklis veselības uzturēšanai diētas laikā, aizpildot barības vielu un vitamīnu nepietiekamību. Bez tam, piparmētrai piemīt žulti dzenošas un urīndzenošas īpašības.

Piparmētra uzlabo ādas stāvokli.

Piparmētra labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli, stimulē tās elastību un maigumu. Vielas, kas ir piparmētras sastāvā, mitrina ādu. Piparmētras ārīga lietošana attīra ādu, mazina iekaisuma procesus un tai piemīt arī antiseptiskas īpašības, kas palīdz likvidēt akni un dziedēt nelielas brūces.

Piparmētra palīdz paaugstināt darba ražīgumu.

Viens no zinātnieku pētījumiem pierādīja, ka tikai pasmaržojot piparmētru, var paaugstināt motivāciju un uzlādēt savas enerģijas rezerves. Zinātnieki apgalvo, ka piparmētras smarža var būt noderīga vērīguma paaugstināšanai, motivācijai un darba ražīguma celšanai. Pie šādiem secinājumiem zinātnieki nonāca pēc veiktajiem pētījumiem, kuri parādīja, ka piparmētras smarža var veicināt vispārējas uzmanības paaugstināšanu. Eksperimenta dalībnieki ilgāk palika sakoncentrējušies darba procesam un uzdevumu izpildei, un uzrādīja labākus rezultātus.

Piparmētra stiprina matus un stimulē to augšanu.

Piparmētra satur vitamīnus A, C un B12, bioloģiski aktīvo sastāvdaļu mentolu un citas barības vielas, kas ir vērtīgas ne tikai veselībai, bet arī jūsu matu skaistumam. Piparmētra efektīvi attīra matus un galvas ādu, tai piemīt nomierinošs un baktericīds efekts, tā stiprina matus un novērš to lūšanu.
Bez tam, mentols, ko satur piparmētra, pastiprina asins mikrocirkulāciju, un tās rezultātā aktivizējas matu augšana, un matu saknes sīpols saņem milzum daudz vērtīgu vielu.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk