Brīnumlīdzeklis dzeramā soda! Šie triki noderēs ikvienai saimniecei!

Brīnumlīdzeklis dzeramā soda! Šie triki noderēs ikvienai saimniecei!

Kāpēc gan tērēt naudu par tīrīšanas līdzekļiem, ja mājās ir dzeramā soda? Dzeramā soda ir satriecoši noderīga lieta! Tāpēc tai jāatrodas katrā mājā. Reti, kurš zina, ka dzeramā soda palīdz arī ikdienas uzkopšanas darbos.

Paņēmiens Nr. 1: tējkanna

Soda ir labākais tējkannas tīrīšanas līdzeklis. Gan elektriskās, gan parastās. Vajag vienkārši piepildīt tējkannu ar ūdeni, un pievienot divas ēdamkarotes dzeramās sodas. Tālāk ūdens jāuzvāra, un procedūra jāatkārto. Izskalojiet tējkannu – un, lūdzu! Aplikums pazudis, kā nebijis.

Paņēmiens Nr. 2: mēbeļu šuvju vietas

Nepatīkami smakojošās mēbeles pavisam viegli var atsvaidzināt! Pietiek vien izšķīdināt sodu glāzē ūdens un ar to paberzēt apšuvumu. Turklāt šis maisījums palīdz atbrīvoties no veciem traipiem.

Paņēmiens Nr. 3: taukaini trauki

Jebkurus taukainus traukus dzeramā soda notīra viens-divi. Vajag vien traukus nomazgāt ar parasto mazgāšanas līdzekli, un pēc tam noberzt ar sodu. Noskalot ar ūdeni, un – gatavs!

Paņēmiens Nr. 4: sudraba trauki un juvelierizstrādājumi

Sudrabs kļūs gaišāks, ja tīrīšanā izmantosiet sodu. Pietiek vien ievietot rotas vai galda piederumus ūdenī kam pievienota ēdamkarote sodas. Tālāk uzkarsēt uz uguns, un atstāt uz 1 0 – 15 minūtēm.

Paņēmiens Nr. 5: apavi

Soda ir labākais palīgs cīņā ar nepatīkamo smaku apavos. Nepieciešams pāris saujas sodas iebērt apavos. Atstāt uz nakti, bet no rīta izkratīt atlikumus.

Paņēmiens Nr. 6: pārtikas konteineri

Siltam ūdenim jāpievieno sauja sodas. Ar iegūto masu pavisam ērti un ātri var iztīrīt konteinerus. Tas likvidēs nepatīkamo smaku.

Paņēmiens Nr. 7: ledusskapis

Nepatīkamas smakas ledusskapī vienkārši lieliski likvidēs soda! Vajag vien ar sausu sodu noberzt ledusskapja sienas un restes. Var arī atstāt pāris karotes sodas kādā traukā. Soda uzsūks visus nepatīkamos aromātus.

Paņēmiens Nr. 8: augļi un dārzeņi

Soda ideāli attīra augļu un dārzeņu mizu. Kā arī lieliski novāc augļiem tik raksturīgo vaska virskārtu.

Paņēmiens Nr. 9: darba virsmas

Soda ļoti labi attīra darba virsmas. Piemēram, izlietni, leti, griešanas dēlīšus. Tas attiecas arī uz tehniku (mikroviļņu krāsnis, tosteris, multikatli).

Paņēmiens Nr. 10: trauku mazgāšanas švammes

Iemērciet švammes sodas šķīdumā – un tās atkal būs, kā jaunas. Pazudīs nepatīkamās smakas un traipi. Tas paildzinās to kalpošanas laiku.

Paņēmiens Nr. 11: mājdzīvnieku guļvietas

Soda uz guļvietām iedarbojas kā dezodorants un antiseptiķis. Var guļvietas izmazgāt sodas šķīdumā. Var arī uzbērt sodu, un pēc tam kārtīgi izkratīt.

Paņēmiens Nr. 12: atkritumu spainis

Ja atkritumu spaini izmazgāsiet ar sodu, pazudīs nepatīkamās smakas. Tāpat var spaiņa apakšā iebērt šķipsniņu sodas.

Paņēmiens Nr. 13: aizdambētas izlietnes

Soda un etiķis ideāli iztīra izlietnes caurules. Tējkarote sodas un pāris karotes etiķa esences iztīra pat visnoturīgākos aizdambējumus.

Paņēmiens Nr. 14: vecas rotaļlietas

Rotaļlietas atsvaidzināt palīdzēs lupatiņa, kas iemērcēta sodas un ūdens šķīdumā. Pie reizes arī novāks liekos putekļus.

Paņēmiens Nr. 15: sienas

Netīras sienas soda iztīrīs burtiski pāris sekunžu laikā. Pietiek vien uztaisīt sodas un silta ūdens pastu attiecībā 1:1.

Paņēmiens Nr. 16: pelējums vannasistabā

No pelējuma paglābs ūdens, soda un veļas pulveris. Nepieciešams tos sašķaidīt vienādās proporcijās, un nomazgāt pelējumu. Procedūru atkārto, līdz pelējums pilnībā izzudis.

Paņēmiens Nr. 17: mazgāšana

Karote sodas pie mazgājamās veļas palīdzēs pabalināt baltos apģērba gabalus. Tāpat soda lieliski mīkstina cietu ūdeni.

Paņēmiens Nr. 18: tepiķi un paklāji

Soda jāuzber uz virsmas, un pēc tam jāizsūknē ar putekļusūcēju. Paklājs būs kļuvis tīrs, kā arī pazudīs nepatīkamie aromāti.

Paņēmiens Nr. 19: virtuves režģi

Grils, plīts, cepeškrāsns...jebkurus režģus var pavisam viegli notīrīt ar sodu. Izmantojiet to kopā ar sausu birsti vai švammi.

Paņēmiens Nr. 20: dzīvnieku izbāzeņi

Ja mājās ir izbāzti dzīvnieki, tad tos pavisam viegli var attīrīt no putekļiem. Pietiek vien noslaucīt ar mitru lupatiņu, kas iemērkta sodas šķīdumā. Visi putekļi paliks uz lupatiņas, un vēl ilgi uz izbāzeņa neparādīsies jauni.

Paņēmiens Nr. 21: gultasveļa un virtuves tekstils

Vienkārši šīs lietas mazgājiet, pievienojot sodu – un nepatīkamās “virtuves” smakas pazudīs!

Paņēmiens Nr. 22: gludeklis

Soda veiksmīgi attīra gludekļa virsmu no kaļķakmens un apdeguma. To var izdarīt ar pastas palīdzību (tējkarote sodas, karote ūdens, karote galda etiķis).

Izmantojiet sodu pareizi! Tā palīdzēs jums ne tikai atsvaidzināt mājsaimniecības priekšmetus, bet arī atjaunot daudzus interjera priekšmetus.

AVOTS: abiem.eu

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk