Deguna pilieni var izraisīt saindēšanos

Deguna pilieni var izraisīt saindēšanos

Daži asinsvadus sašaurinošie deguna pilieni (naftizins, nafazolins ,sanorins), kas bieži tiek rekomendēti lietošanai ārstējot ARVS, un kurus vecāki nekontrolēti izmanto kā viņuprāt nekaitīgus, var izraisīt komplikācijas, vai pat saindēšanos, jo gadās, ka bērni pilienus iedzer. Visbiežāk šādi gadījumi novēroti no gada līdz trīs gadu vecumam. Kā palīdzēt šādā gadījumā?

Pirmkārt jāizsauc ātrā palīdzība. Līdz brigādes ierašānās brīdim, bērnu vajadzētu apguldīt, sasegt, iedot padzerties siltu dzērienu. Pirmās saindēšanās pazīmes var parādīties 30- 40 minūtes pēc kontakta ar preparātu- parādās nogurums, miegainība, apetītes zudums, ādas bālums, auksti sviedri, palēninās sirdsdarbība, pazeminās ķermeņa temperatūra. Pie smagākiem saindēšanās gadījumiem bez iepriekšminētajām pazīmēm var būt apziņas traucējumi, koma, asinsspiediena rādījumi var pazemināties līdz kritiskajam skaitlim.

Lai izvairītos no tik dramatiskām sekām, lietojiet tikai tās zāles, kuras jums izrakstījis ārstējošais ārsts. Nepārsniedziet norādīto devu. Lietojiet bērna vecumam atbilstošas zāles- nedodiet bērnam zāles, kas paredzētas pieaugušajiem. Deguna pilienus, tāpat kā citas zāles, glabājiet bērniem neaizsniedzamā vietā. Esiet maksimāli piesardzīgi, jo no tā ir atkarīga jūsu acurauga veselība un labsajūta.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk