Desmit fakti par spermu, kurus, iespējams, nezinājāt

Desmit fakti par spermu, kurus, iespējams, nezinājāt

Vai zinājāt, ka?
Vairums spermas ir anormāla

Vīrieši neprot ražot spermu. Patiesībā, vairāk kā 90 procentu ejakulāciju ir nepareizas. Tāpat kā monogāmiem dzīvniekiem spermai nav jābūt perfektai, tāpat arī vīrieša sperma nekonkurē ar cita vīrieša spermu.

Spermas fabrika darbojas lēnām

Lai gan pastāv liela spermas aprite, pēdējie pētījumi ir pierādījuši, ka spermas saražošana aizņem vairāk kā divus mēnešus.

Akrosoma kungs, noārdiet to sienu!

Sperma “valkā ķiveri”, kas palīdz tai apaugļot olšūnu. Šo “ķiveri” sauc par akrosomu. Kad sperma nokļūst olšūnā, akrosoma izdala ķīmiskas vielas, kas izkausē olšūnas virsmu, lai sperma varēt iekļūt tajā iekšā.

Ar vienu sēklinieku pilnīgi pietiek

Ja kāds ir piedzimis ar vienu sēklinieku, vai zaudējis to nelaimes gadījumā, šim vīrietim joprojām var būt bērni. Patiesībā ir tā, ka sēklinieks joprojām aug, lai kompensētu otra sēklinieka trūkumu. Lensam Ārmstrongam bija divi bērni, kuru radīšanā viņš piedalījās jau tad, kad bija zaudējis sēklinieku, “pateicoties” saslimšanai ar vēzi.

No tēva – dēlam

Y – hromosoma ir hromosoma, kas padara vīrieti par vīrieti. Pārējās hromosoma organismā ir jūsu tēva un mātes gēnu kombinācija , bet Y – hromosoma nedrīkst būt sajaukta. Tātad, dēla Y – hromosoma ir identiska tēva Y – hromosomai.

Nevar apstāties

Sievietes jau piedzimst ar visām olšūnām, kādas viņām dzīves laikā būs, un parasti pusmūžā tās pārstāj būt auglīgas. Vīrieši, savukārt, spermu “ražo” visas dzīves garumā. Protams, ar vecumu tās kvalitātes mazliet pasliktinās.

Nezināmais ļaundaris

Spermatozoīdi, kuri tiek saražoti, vīrietim esot jau brieduma gados un vecākam, var piedzīvot uzbrukumu no imūnās sistēmas puses, jo tā tos neatpazīst. Par laimi, ir šūnas, kas aizsargā spermu, lai tā šos uzbrukumus nepiedzīvotu.

Sperma ir tikai pārvietošanās līdzeklis

Mēs bieži vien domājam, ka esam olšūnas un spermas kombinācija, kas ir izaugusi. Bet, izrādās, spermai nav nekādas nozīmes. Zinātnieki nogalina spermu, kad gatavo mēģeņu bērnus, un tad mirušo spermu iešļaksta olšūnā. DNS, kas atrodas spermā ir vienīgais, kas olšūnai ir nepieciešams.

Palikt vēsumā

Trauslās spermas dēļ sēkliniekiem vienmēr jābūt apmēram par septiņiem grādiem vēsākiem nekā visam pārējam vīrieša ķermenim. Tieši tāpēc tie atrodas ārpus ķermeņa. Kad tie aukstumā saraujas, tas notiek tāpēc, lai iegūtu vairāk siltuma no pārējā ķermeņa.

Visi Brazīlijas iedzīvotāji

Katra sēklas noplūde ir tikai puse tējkarotes. It kā jau nekas īpašs, vai ne? Bet patiesībā tie ir 200 miljonu spermatozoīdu katrā sēklas noplūdē – tās ir divas trešdaļas ASV iedzīvotāju!

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk