Deviņi laimīgu attiecību noteikumi

Deviņi laimīgu attiecību noteikumi

Iedomāsimies, ka vīrieti un sievieti šķir divdesmit soļi. Tātad, jums katram ir jāveic savi desmit soļi un jāapstājas. Ja viņš tur tevi nesagaida, nesper vienpadsmito, būs jāsper arī divpadsmitais, trīspadsmitais – un tā visu dzīvi. Katram jāsper savi desmit soļi.

1. Mēs vienmēr piesaistām savā dzīvē tieši tādu cilvēku, kādi pēc būtības esam mēs paši. Ja jūs neapmierina tie, kas ir jums apkārt, ciešāk ielūkojieties savā dvēselē. Taču, ja uzskatāt, ka jums veicas ar cilvēkiem, tad tas ir tikai tāpēc, ka pats tāds esat. Tāpēc, ja vēlaties savai dzīvei piesaistīt cienījamu cilvēku, jums pašam par tādu jākļūst!

2. Ko atdodam, to arī saņemam. Izturieties pret savu partneri tā, kā vēlaties, lai viņš (viņa) izturētos pret jums.

3. Mums visiem ļoti nepieciešama mīlestība. Tā nozīmē pieņemšanu, atklātību, maigumu, rūpes, gatavību dot un uzņemties atbildību, būt dāsnam. Un jo vairāk mēs izrādām visu iepriekš minēto, jo vairāk saņemam pretī. Tādas izpausmes kā bailes, greizsirdība, atkarība, manipulēšana, kontrole, pretenzijas, pārmetumi grauj attiecības un tām ar mīlestību nav nekāda sakara.

4. Jebkuram vārdam ir spēks. Ar vārdu varam dziedēt un varam arī nogalināt. Stereotipi, apvainojumi un pārmetumi atstāj rētas dvēselē un tās ir ļoti grūti sadziedēt. Jo katra cilvēka dvēselē dzīvo bērns, kurš izjūt bailes būt atraidītam. Nenovērtējiet par zemu savas spējas nodarīt otram sāpes. Izmantojiet vārda spēku tikai laipniem vārdiem, komplimentiem un atbalstam.

5. Uzticēšanās ir ļoti svarīgs attiecību elements. Bez tās cilvēks kļūst aizdomīgs, trauksmains un pilns ar bailēm, savukārt, otrs jūtās kā emocionālā slazdā, viņam šķiet, ka viņam neļauj brīvi elpot. Greizsirdība ir bailes no vientulības, zems pašvērtējums un sevis nemīlēšana. Uzticēšanās ir neatņemama īstas mīlestības sastāvdaļa.

6. Esat atklāts. Mīlestība nav nekustīga, tā drīzāk līdzinās augam, kurš vai nu plaukst un zied, vai nu vīst un mirst. Viss ir atkarīgs no tā, ko mēs ar to darām. Atklāta komunikācija ir kā valgme, bez tās augs nevar izdzīvot. Stāstiet viens otram par savām vēlmēm, savu attieksmi un jūtām. Liekat noprast partnerim par to, ka viņu mīlat un novērtējat . Nekad nebaidieties teikt “es tevi mīlu”. Nebaidieties pārslavēt savu partneri. No sirds izteikta uzslava ir kā saule augam, tā iedos jaunus spārnus jūsu attiecībām.

7. Mīlēt nozīmē dāvāt daļu sevis otram, bez atrunām un nosacījumiem. Ja gribat saņemt mīlestību, jums tā tikai jādāvā. Un jo vairāk to dosiet, jo vairāk saņemsiet pretī. Mīlestība līdzinās bumerangam, tā vienmēr atgriežas. Varbūt ne vienmēr no tā cilvēka, kam esat to dāvājis, bet tā noteikti atgriežas. Pie tam – dubultā. Un pie tam, jāatceras, ka mīlestības rezerves ir neierobežotas. Mēs nekad nezaudējam tad, kad dodam. Vienīgais paņēmiens, kā zaudēt mīlestības sajūtu, ir nedot to citiem. Viens no iemesliem, kāpēc cilvēki reti izjūt mīlestību – viņi gaida, kad tos no sākuma kāds iemīlēs. Tas līdzinās muzikantam zaļumballē, kurš saka: “” es sākšu spēlēt tikai tad, kad kāds sāks dejot”. Vai kad kāds gaida, lai ugunskurs dotu siltumu bez malkas. Īsta mīlestība ir bez noteikumiem, tā neko neprasa pretī. Laimīgu attiecību formula visas dzīves garumā ir vienmēr pievērst uzmanību tam, ko varat dot, nevis tam, ko varat iegūt.

8. Pieskārieni ir viens no visspēcīgākajiem mīlestības ieročiem. Tie nostiprina attiecības. Pieskārties cilvēkam nozīmē pieskārties viņa dvēselei. Varbūt tāpēc mēs apvainojamies, kad kāds saka: “nepieskaries man!” Pēc iespējas biežāk apskaujiet mīļoto cilvēku vienkārši tāpat, bez seksuāla zemteksta, turiet viens otra roku. Pētnieki veica eksperimentu kādā Londonas klīnikā. Tās galvenais ķirurgs katru vakaru apstaigāja pacientus pirms operācijas, lai atbildētu uz viņu jautājumiem un paskaidrotu operācijas nianses. Bet eksperimenta laikā ķirurgs turēja katra pacienta roku tajās minūtēs, kad runājās ar viņiem. Šie pacienti atveseļojās trīs reizes ātrāk par pārējiem. Kad pieskaramies otram, lai izrādītu rūpes, mainās gan mūsu, gan otra cilvēka fizioloģija – samazinās stresa hormona līmenis, atslābinās nervu sistēma, uzlabojas imūnās sistēmas stāvoklis. Ir pat viedoklis, ka, ja mēs dienas laikā neapskaujam 7 – 8 cilvēkus, esam nolemti slimību uzbrukumam.

9. Ja mīlam kādu, viņam ir jādod brīvība. Brīvība pieņemt lēmumus, dzīvot tā, kā viņš vēlas, nevis tā, kā vēlamies mēs. Katram no mums ir nepieciešama personīgā telpa. Cilvēkiem jābūt brīviem savās attiecībās, pretējā gadījumā viņi jutīsies kā slazdā. Ja patiesi mīli otru, ir jāciena viņa vēlmes un vajadzības. Ne vienmēr ir viegli palaist brīvībā kādu, ko mīli, bet cita ceļa nav. Dzīves gudrība māca: “ Jo vairāk mēs kādam dodam brīvību, jo viņš kļūst mums tuvāks”.

10. Nu re, katram jau deviņi soļi pretī viens otram. Desmito katrs lai veic pēc savas izvēles un patikšanas. Tas lai paliek katra paša ziņā.

LAI IZDODAS!

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk