Dzelteni izdalījumi grūtniecības laikā. Vai ir pamats uztraukumam?

Dzelteni izdalījumi grūtniecības laikā. Vai ir pamats uztraukumam?

Nav nekāds noslēpums, ka visas dzīves laikā sievietēm mēdz būt vaginālie izdalījumi. Šis process turpinās arī grūtniecības laikā, dažreiz pat kļūst intensīvāks. Šo izdalījumu daudzums, konsistence un krāsa ir atkarīga no daudz un dažādiem faktoriem – individuālajām organisma īpatnībām, sievietes veselības stāvokļa, hroniskajām slimībām u.c. faktoriem.
Dzeltenīgas krāsas izdalījumi parasti nesignalizē par kādu bīstamību mātei vai gaidāmajam mazulim, bet vienmēr jau ir izņēmumi. Tos aplūkosim sīkāk.
Katra sieviete zina, ka normāli vaginālie izdalījumi mēdz būt bezkrāsaini vai balti. Atsevišķos gadījumos tiem var būt iedzeltena vai dzeltena krāsa, taču tas ne vienmēr ir kādas slimības vai iekaisuma vēstnesis. Tam par iemeslu var būt hormonālā fona izmaiņas, stress, depresija. Un tas var notikt ar ikvienu sievieti grūtniecības laikā.

Dzelteno izdalījumu parādīšanās iemesli

Nevajadzētu uztraukties par dzelteniem izdalījumiem grūtniecības agrīnajā periodā. Šajā laikā dzemdes kaklā sāk veidoties gļotu korķis, kas aizsargā augli no dažādiem negatīvajiem faktoriem. Kopā ar izdalījumiem var iznākt šī sekrēta pārpalikumi, kam var būt dzeltena krāsa. Tādā veidā daba rūpējas par grūtniecības saglabāšanu, tāpēc uztraukumam nav pamata.
Dzelteni izdalījumi grūtniecības otrā trimestra laikā ir gandrīz katrai sievietei. Tas ir saistīts ar augļa aktīvu augšanu un izmaiņām, kas norit sievietes organismā. Bez tam, šajā periodā organisms var sākt negatīvi reaģēt uz lietām, kas pirms tam neizraisīja negatīvu reakciju. Piemēram, var parādīties nieze, izsitumi un bagātīgi vaginālie izdalījumi. Par šādu kairinātāju var kļūt visparastākie ikdienas higiēniskie ieliktnīši vai intīmās higiēnas līdzekļi. Pamēģiniet tos aizstāt ar citas firmas ieliktnīšiem un pavērojiet organisma reakciju.
Dzeltenie izdalījumi var signalizēt par olnīcu vai dzemdes kakla iekaisumu.
Dažas nedēļas pirms dzemdībām izdalījumi var būt tāpēc, ka sāk atdalīties gļotu korķis. Tas noteikti jāpasaka savam ārstam kārtējās apskates laikā, lai viņš zinātu par dzemdību iespējamo sākumu.
Ja grūtniecības laikā sieviete pamana dzeltenus izdalījumus, bet tie ir tīri, bez nepatīkamas smakas un neizraisa diskomfortu, uztraukumam nav pamata. Tomēr savam ginekologam par to pateikt vajadzētu.

Kad vajadzētu uztraukties?

Sievietes organisms grūtniecības laikā ir pakļauts dažādu infekciju riskam. Iekaisumu var “noķert” pat tad, ja nav intīmu kontaktu, kur nu vēl, ja tie ir regulāri. Un pie vainas var nebūt partneris, tāpēc nevajag uzreiz viņu apvainot neuzticībā. Iespējams, infekciju ir izraisījušas vagīnas mikrofloras izmaiņas. Ja kopā ar izdalījumiem ir arī dedzinoša sajūta, sāpīgums urinējot un nepatīkama smaka, tas var liecināt par infekciju vai iekaisumu. Tad gan nekavējoties jādodas pie ārsta, jānodod analīzes un jāuzsāk ārstēšana. Jāatceras, ka grūtniecības laikā ir ļoti svarīgi izārstēt jebkuru infekciju uzreiz pēc tās atklāšanas.
Dzelteni izdalījumi grūtniecības laikā var signalizēt par dzemdes kakla iekaisumu vai olnīcu iekaisumu (tie parasti ir kopā ar sāpēm vēdera lejasdaļā un paaugstinātu temperatūru).
Tumši dzelteni izdalījumi liecina par stafilokoku vai zarnu nūjiņas klātbūtni.
Izdalījumi, kas ir dzelteni – zaļā vai dzelteni – brūnā krāsā, var norādīt uz slimībām, kas tiek nodotas intīmā ceļā.
Piemēram, par trihomonozi vai gonoreju.
Lai pēc iespējas mazinātu dažādu patoloģiju iespējamību grūtniecības laikā, topošajai māmiņai ir īpaši jārūpējas par savu atpūtu, ēdienkarti, jāizvairās no stresa situācijām un jāievēro sekojoši profilakses pasākumi:

  • jāapmazgājas vismaz divas reizes dienā;
  • jāizmanto tikai kvalitatīvi intīmās kopšanas līdzekļi;
  • jāvalkā dabiska materiāla apakšveļa, jāizvairās no stringa biksīšu valkāšanas;
  • jālieto prezervatīvs dzimumakta laikā.

Atcerieties, ka viss, ko jūs darāt atstāj iespaidu uz mazuli, kas aug jūsu vēderā.
Svarīgi! Šim rakstam ir tikai informējošs saturs. Tas neaizstāj kvalificēta speciālista viedokli. Ja jums ir veselības problēmas, noteikti griežaties pie sava ārstējošā ārsta!

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk