Faktori, kas ietekmē ādas veselību

Faktori, kas ietekmē ādas veselību

Gribētos pastāstīt par faktoriem, kas ietekmē mūsu ādu. Ignorēt ādas stāvokļa kontroli nedrīkst, taču, lai kontrole būtu efektīva, aplūkosim ietekmējošos faktorus.

Ārējie faktori

Apkārtējā gaisa temperatūra un mitrums. Āda katram cilvēkam savādāk uzņem gadalaiku maiņu, tādēļ optimālie gais temperatūras un mitruma rādītāji katram ir individuāli. Tomēr ir kopīgās tendences, par kurām vajadzētu zināt katram (gan sievietēm, gan vīriešiem).

Siltajā gadalaikā par galveno draugu un vienlaikus arī ienaidnieku ādai kļūst saule. Saules vannu rezultāts ir tieši atkarīgs no individuālas panesības un devas. Pirmais - galvassega un dabiska materiāla aizsegts apģērbs. Otrais - saules aizsargkrēms, īpaši pie pirmajiem aktīvajiem vasaras saules stariem un pirmā pludmales apmeklējuma.

Aukstajā gadalaikā tā ir ādas atdzišana, no kuras izvairīties var, valkājot attiecīgus apavus un apģērbu.

Iekšējie faktori

Ikdienas uzturs ietekmē visu cilvēka orgānu un sistēmu stāvokli. Arī āda nav izņēmums. Ir viens svarīgs nosacījums, jo kvalitatīvi barojošie elementi nevar uzreiz no mutes nonākt ādā. Ir jāuzlabo ne tikai ikdienas ēdienkarte, bet arī jānormalizē zarnu trakta un aknu darbība. Tieši šie orgāni pilda jaunu barības elementu uzsūkšanās funkciju.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk