Gribi notievēt vienas dienas laikā? Lūk, ko iesaka Kaspars Zlidnis.

Gribi notievēt vienas dienas laikā? Lūk, ko iesaka Kaspars Zlidnis.

Šis no manas puses kādam varētu šķist diezgan kritisks raksts, taču arvien vairāk gribas saukt lietas īstajos vārdos, jo daudzi cilvēki dzīvo kaut kādā ilūzijā un tikai spēriens pa pakaļu viņus var atmodināt.
Noteikti nerakstu, lai kādu aizvainotu vai sevi izceltu. Es neuzbāžos ar savu viedokli, bet rakstu tāpēc, ka man bieži jautā, lai dalos savā veselīga dzīvesveida pieredzē, šajā gadījumā par uzturu- ko, kad un cik bieži patērēju.

Atrodamas tik daudz dažādas specifiskas, maldinošas un pat brīnumainas tievēšanas programmas, kas rada apjukumu, jo viena aizliedz ogļhidrātus, cita- olbaltumvielas, solot notievēt nereāli īsā laikā.
Cilvēks sāk dzīvot tādā apjukumā, ka paniski baidās no taukiem, taču gāzētos cukurūdeņus patērē litriem, jo bieži tie veiksmīgi maskējas zem nosaukuma- veselīgs sporta dzēriens vai arī nulles kaloriju limonāde, uz kuras pat var atrast savu vārdu- tātad jādzer, jo domāts īpaši man. Mēs neesam gatavi mainīt savu ikdienas uzturu, bet drudžaini
ķeramies pie detox dzērieniem vai L- karnetīna ampulām. Veikalā rēķinām kalorijas, izvēlamies zema tauku satura produktus, nepaskatoties uz pārējo produkta sastāvu, kas liecina, ka produkts kopumā ir nedzīvs.
Mēs pievēršam uzmanību nebūtiskajam, jo uzķeramies uz pārtikas ražotāju reklāmas kampaņām, kas, ticiet man, spēs ilgtermiņā ieskaidrot, ka arī kartupeļu čipsi ir veselīgi, jo tagad tiem ir samazināts sāls daudzums vai tiek izmantots jūras sāls, it kā to varētu ēst karotēm, un vēl uz pakas ir liels smaids, lai to var pielikt pie savas skumjās sejas. Dažādi bērniem paredzētie pusfabrikātu produkti pēkšņi kļuvuši tik ļoti veselīgi, jo papildus lielajam cukura daudzumam, krāsvielām un konservantiem, redziet, ir pievienoti supervitamīni, kuri izglābs jūsu bērna veselību.
Mēs pērkam to pienu, uz kura pakas īpaši lieliem burtiem rakstīts- ar kalciju, bet vai tad jebkurā pienā nav kalcijs.
Baltmaize ar sēklām esot veselīgāka par to, kurai sēklas nav pievienotas, bet neievērojam, ka tās sastāvā ir vēl daudz citas nevajadzīgas sastāvdaļas. Tā strādā reklāma, un mēs neapzinoties kļūstam par tās upuriem. Veikalu plaukti ir pilni ar drazu, bet neviens lielveikals neturēs plauktos produktus, kuri netiktu pirkti, tātad mēs to visu patērējam.

MĒS RIJAM BEZ SĀTA UN IZPRATNES!

Kad es redzu, ar ko pircēji piekrāmē savus iepirkumu ratiņus vai kā piekrauj savus pusdienu šķīvjus, pusporcijas vietā izvēloties pusdienu piedāvājumus ar zupu, otro, desertu un kompotu, tad jebkura attaisnošanās par hormonu disbalansu, gēniem un ķermeņa uzbūvi neiztur nekādu kritiku.
Vājš raksturs un nekas vairāk, un tad rodas liekā zemādas tauku slāņa slavinājums- dievs mani tādu radījis, svarīgs ir iekšējais skaistums, es mīlu sevi tādu, kāds esmu utt. Taču iekšējie kompleksi un diskomforts acīmredzami iespaido ikdienu, sadzīvi un attiecības. Mīļais cilvēk, apstājies, nerij un nedzer visu pēc kārtas! Sievietes grib izskatīties skaisti,
uzliekot kilogramu grimma kārtu un iespīlējot sevi pāris izmērus mazākā apģērbā, vīrieši grib dzīvot glaunos mājokļos, braukt ar jaunu, nopucētu auto, bet pret savu ķermeni izturamies kā pret miskasti- pagaršošu šito, pagaršošu to. Un tad vēl tā sevis lutināšana un žēlošana kaut kādas destruktīvas baudas vārdā- vai tiešām es
neesmu pelnījis vienu vīna glāzi pirms miega, lai relaksētos pēc smagas darba dienas?
Vai tad viens maziņš deserts pēc kartupeļu un cūkgaļas porcijas spēj ko sliktu nodarīt? Izej ārā, noskrien 5km krosu- tavs ķermenis tev būs pateicīgs un ilgtermiņā izjutīs lielāku baudu, nekā izšķīstot dīvānā pie televizora ar kārtējo vīna glāzi vai alus pudeli.
Uz jautājumu, kā man kā mūziķim izdodas nepadoties nakts uzdzīvei un bohēmai, varu atbildēt šādi- esmu par līdzsvaru dzīvē- varu nosvinēt veiksmīgu koncertu, man arī ļoti garšo pica un neliedzu sev šokolādi, ne saldējumu, BET es pirms tam un pēc tam jau būšu paspējis noskriet 5km, izvingroties pie stieņiem un nopeldēties jūrā.

Novēlu visiem spēku un izturību saņemties mainīt savus dzīves paradumus un uzturēt savu ķermeni tīru un funkcionējošu, tad arī domas un darbi būs tīri un skaidri.
Nobeigumā atbildi sev godīgi, vai gadījumā neuzķēries uz šī raksta virsrakstu, kas arī maldinoši sola kārtējo brīnumu- notievēt vienas dienas laikā?:)

Autors: Kaspars Zlidnis projekts “sporto visi”.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk