Iemācieties viegli sakopt šuves uz flīžu virsmām

Iemācieties viegli sakopt šuves uz flīžu virsmām

Šuves uz flīžu virsmām agri vai vēlu kļūst netīras. Iemesli var būt dažādi – no kaļķa nogulsnēm, mitruma, tauku pēdām, pelējuma, līdz slikti noskalotiem mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļiem. Taču šo problēmu var pavisam viegli atrisināt! Jūs varat mājas apstākļos paši pagatavot lielisku balinošu līdzekli starpflīžu šuvēm.

Sastāvdaļas:
  • 7 glāzes ūdens
  • 0,5 glāzes sodas
  • 1/3 glāzes citronu sulas
  • 1/4 glāzes etiķa

Visas sastāvdaļas rūpīgi sajauciet. Ar šo līdzekli darbojoties, būtu vēlams uzvilkt gumijas cimdus!

Saimniecības ziepes

dabisks un ekoloģisks produkts, kuram piemīt antibakteriālas īpašības. Ar ziepju šķīdumu nomazgāsiet jebkuru virsmu (traukus, grīdu, izlietnes, vannas istabu u.c.). Saimniecības ziepes lieliski dezinficē un iznīcina mikrobus. Iegādājieties parasto, brūno ziepju gabaliņu, nevis moderno, ar citronu aromātu. “Uzlabotajiem” variantiem labās īpašības nepiemīt .Šīs ziepes ir hipoalerģiskas un tāpēc pilnīgi drošas cilvēkiem, kuriem cieš no kādas alerģijas. Uz ziepju gabaliņa iespiestais cipars “72%” liecina par to, ka taukskābju saturs ziepēs nepārsniedz 72%. Saimniecības ziepes satur daudz sārma, kas ātri un kvalitatīvi likvidē visus netīrumus.

Pārtikas soda

var nomazgāt jebkuru aplikumu uz jebkuras virsmas. Soda nav toksiska un lieliski tiek galā ar netīrumiem, piešķirot virsmām spīdumu. Soda pavisam viegli attīra krūzes no tējas nosēdumiem. Pēc apstrādes ar sodu visas glāzes, stikla trauki un vāzes spīdēs un laistīsies. Izšķīdiniet 2 tējkarotes sodas litrā ūdens. Traukus uz brīdi iemērciet šķīdumā. Ja traipi neizzūd, paberziet tos ar sūkli, uz kura uzbērta soda. Ar sodu lieliski var notīrīt galda virsmas, ledusskapja ārpusi un mikroviļņu krāsni. Soda viegli notīra nosūbējušus galda piederumus. Šķīdums, kas sastāv no 1 daļas sodas, 1 daļas sāls un 2 daļām etiķa likvidē aizsērējumu izlietnē. Ielejiet šo maisījumu un atstājiet uz 15 minūtēm, pēc tam noskalojiet ar karstu ūdeni. Šī procedūra atbrīvos izlietni no nepatīkamām smakām. Pārtikas soda likvidē nepatīkamu smaku arī ledusskapī. Ieberat traukā 3 ēdamkarotes sodas un ieliekat ledusskapī. Arī atkritumu tvertni varat mazgāt ar sodas šķīdumu vai saimniecības ziepēm. Tā jūs ne tikai iegūsiet tīru tvertni, bet arī dezinficēsiet to.

Galda etiķis

lielisks balinošs līdzeklis, kas ātri likvidē mikrobus un efektīvi šķīdina taukus. Etiķis novērš smakas tajā brīdī, kad izgaro pats.
Ja pannā ieliet mazliet etiķa un uzlikt to uz mazas uguns, visas smakas izgaros kopā ar etiķi. No maizes kastes nepatīkamā smaka izzudīs, ja tās iekšpusi iztīrīsiet ar etiķī samērcētu sūkli. Tauki no katliem un pannām nomazgāsies vieglāk, ja ūdenim pieliesiet nedaudz etiķa. Ja gadījies piededzināt katlu, ielejiet tajā etiķi tā, lai tas nosedz visu piedegumu un atstājiet uz nakti. No rīta viegli izmazgāsiet katlu ar parastu sūkli. Varat uztaisīt pulverizatoru ar etiķūdeni, tad tas vienmēr būs pa rokai un būs viegli pielietojams. Mikroviļņu krāsns, emaljēti trauki un gāzes plīts būs viegli notīrāmi ar etiķa palīdzību. Ar etiķūdeni varat apsmidzināt augļus un tā dezinficēt tos. Īpaši noderīgs šāds šķīdums ir vasaras periodā, kad risks saslimt ar kādu zarnu trakta saindēšanos pieaug.
Īpašu uzmanību jāvelta koka virtuves dēlīšiem. Jūs pat iedomāties nevarat, kāds daudzums mikrobu uzkrājas šo dēlīšu mikroplaisās. Tāpēc tie obligāti jāapstrādā ar etiķa šķīdumu! Nosēdumus tējkannā iespējams likvidēt ar etiķa palīdzību – pielejiet to ūdenim un uzvāriet. Samaisot etiķi ar sāli, jūs iegūsiet skrubi, kurš lieliski notīrīs katlu ārpusi.

Sinepju pulveris

pilnībā spējīgs aizstāt līdzekli pret taukiem. Pietiek uzbērt nedaudz pulvera uz taukaina šķīvja (vai uz kāda cita trauka ar tauku pēdām), pieliet mazliet silta ūdens un šķīvis tīrs. Ar sinepju pulvera palīdzību trauki kļūs tīri pat aukstā ūdenī.

Citronskābe

lieliski tiek galā ar kaļķa nosēdumiem veļas mašīnā un tējkannā. Ieberiet tējkaroti citronskābes tējkannā un uzvāriet. Ar šādu pašu paņēmienu iztīriet savu veļas mašīnu. Ieberiet dažas ēdamkarotes citronskābes pulvera nodalījumā un ieslēdziet veļas mašīnu uz viskarstākā ūdens režīmu bez mērcēšanas funkcijas.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk