Izrādās, vientuļās sievietes vecumdienās ir daudz laimīgākas un veselākas par precētajām

Izrādās, vientuļās sievietes vecumdienās ir daudz laimīgākas un veselākas par precētajām

Zinātnieki nonākuši pie secinājuma, ka būt atraitnei var būt pat noderīgi veselībai, jo tādas sievietes mazāk cieš no stresa vecumdienās, salīdzinot ar savām precētajām vienaudzēm.
Psiholoģisko zinātņu doktore Katerīna Trevisana no Padujas universitātes saka, ka sieva ir ļoti izdevīga padzīvojušiem vīriešiem, jo rūpējas par viņu veselību un mājsaimniecību. Bet pašas tajā pašā laikā izjūt stresu un uzskata savu lomu ģimenē par ierobežojošu un pat veselību graujošu.
Par cik sievietes dzīvo ilgāk nekā vīrieši, daudzas no viņām cieš no zaudējuma sāpēm, jo visu dzīvi veltījušas rūpēm par savu otro pusīti.
Kādā citā pētījumā tika konstatēts, ka pat gados jaunākām sievietēm rūpes par vīru izraisa lielāku stresu nekā rūpes par abu bērniem.
Izrādījās, ka daudzām daiļā dzimuma pārstāvēm laulība prasa tikpat pūļu cik būšana par labām mātēm. Kā noskaidrojās, “vidējā māte” ģimenes dzīves izraisīto stresu vērtē kā 8,5 no 10. Vēl vairāk, 46% sieviešu, kuras piedalījās pētījumā, paziņoja, ka viņu vīri sagādā viņām vairāk rūpju un problēmu nekā viņu mazie bērni!

Lūk, īss pētījuma rezultātu izklāsts:
  • 75% precētu sieviešu apgalvo, ka vairums pienākumu, kas saistīti ar bērnu audzināšanu un aprūpi guļas tieši viņu pleciem;
  • 20% jauno māmiņu apgalvo, ka galvenais stresa iemesls ir tas, ka viņu vīri viņām nepalīdz ikdienas darbos, mājas solī un bērnu aprūpē un audzināšanā;
  • Gandrīz visas aptaujātās sievietes paziņoja, ka vairumā gadījumu viņu stress ir saistīts ar laika trūkumu, jo ir pārāk daudz pienākumu un rūpju mājsaimniecībā.

Bez tam, Padujas universitātes zinātnieki atklāja, ka pēc sievu nāves vīru veselība strauji pasliktinās, bet kad aiziet vīri, tad sievas kļūst veselākas un vieglāk tiek galā ar depresiju un stresu.
Pētniekiem ir aizdomas, ka tas ir saistīts ar to, ka vīriešiem ir nosliece vairāk paļauties uz savām partnerēm, nevis otrādi.
Precētām sievietēm zinātnieki iesaka vienmēr atcerēties, ka viņu laulātie ir pilnvērtīgi partneri. Tāpēc pārliecinieties, ka sev tērējat tikpat daudz laika, cik rūpēm par savu vīru.
Lūk, tie tik ir jaunumi! Izrādās, ka vīriešiem vecumdienās laulība ir nepieciešama vairāk nekā sievietēm. Un kāds ir jūs viedoklis šajā jautājumā?

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk