Jo vairāk laika pavadīsi kopā ar mammu, jo ilgāk viņa dzīvos

Jo vairāk laika pavadīsi kopā ar mammu, jo ilgāk viņa dzīvos

Vai tu jau piezvanīji savai mammai?
Kopā pavadīt laiku ar saviem vecākiem ir ļoti svarīgi. Pie šāda secinājuma nonākuši pētnieki Kalifornijas Universitātē (Sanfrancisko).
Viņi veica pētījumu, kurā piedalījās gandrīz 2 tūkstoši cilvēku. Dalībnieku vidējais vecums bija 71 gads.
Ilgāk nodzīvoja tie, kurus bieži apciemoja bērni un tuvinieki un veltīja tiem uzmanību un mīlestību. Tādu izrādījās 14% no pētījuma dalībniekiem.

Dalībnieki, kuri bija vientuļi, iekļuva atsevišķā grupā. 6 gadu laikā 23% respondentu, kuri cieta no vientulības, nomira.

“Ir viena vienkārša prasība mūsu dzīvei: Mēs vēlamies, lai kādam mēs būtu svarīgi. Un ar gadiem šī vēlme nepazūd”, – saka pētījuma autore Barbara Moskovica.
Protams, cilvēku dzīves ilgumu ietekmē viņa veselība un arī citi faktori, taču tikpat lielu negatīvu ietekmi uz gados vecākiem cilvēkiem atstāj arī vientulība. Jo cilvēks kļūst vecāks, jo vairāk viņam ir nepieciešami mīļie cilvēki.
Tomēr bērni arvien mazāk laika velta saviem vecākiem – viņiem ir sava ģimene, darbs, citas rūpes un pienākumi.
Taču vecākiem nav svarīgi redzēt bērnus katru dienu. Viņiem ir svarīgi zināt, kas jauns notiek jūsu dzīvē un tas ka ar jums viss ir kārtībā.

Bērnu uzmanība un rūpes dod vecākiem un vecvecākiem drošības sajūtu. Ir svarīgi, lai vecāki zinātu, ka tev viņi ir vajadzīgi. Paņem tālruni un piezvani viņiem, lai pastāstītu, kā pagājusi tava diena.
Uzzini, kā viņi pavadīja dienu.
Sazināšanās ar vecākiem ir svarīga ne tikai viņiem, bet arī tev. Ikvienam no mums ir nepieciešama vecāku gudrība, padomi un dzīves gudrības. Uzaicini vecākus uz vakariņām vai apciemo viņus. Iedomājies sevi viņu vietā, jo drīz vien arī pienāks laiks, kad sasniegsi viņu vecumu.
Saviem vecākiem tu vienmēr paliksi bērns, pat tad, ja tev ir jau 40 gadi, un tu vadi lielu uzņēmumu. Vecāki nekad nepārstāj uztraukties par saviem bērniem.

75% vecāku norāda, ka ar pieaugušiem bērniem attiecības tikai uzlabojas. Ar pusaudžiem atrast kopīgu valodu ir grūtāk.
Dzīvi vecāki ir ļoti liela dāvana. Parasti viņu vērtību mēs saprotam tikai tad, kad uz visiem laikiem zaudējam viņus. Tāpēc nezaudē laiku. Sazvanies/satiecies ar vecākiem pēc iespējas biežāk – nekas un neviens tevi nemīlēs tā kā vecāki. Mātes mīlestības spēks ir spējīgs tevi piecelt kājās! To pierāda viena cilvēka stāsts, kurš 12 gadus pavadīja komā, bet viņa māte dienu un nakti pavadīja pie viņa gultas.

Nedomā, bet rīkojies, kamēr nav par vēlu!

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk