Kā atbrīvoties no negatīvajām emocijām

Kā atbrīvoties no negatīvajām emocijām

Joga – tas ir kas vairāk par vienkāršu vingrošanu. Katrs no mums nodarbojas ar jogu, lai sasniegtu kādu noteiktu mērķi: uzlabot savu ķermeni, tā aprises, atrast enerģētisko balansu vai rast apgaismību. Un ir cilvēki, kas ar jogas palīdzību cenšas tikt galā ar smagām dzīves situācijām un atbrīvoties no negatīvām emocijām. Bet dažreiz pat šī prakse nepalīdz. Ko darīt šādā gadījumā? Pastāstīsim jums kādu atgadījumu, kurš sniegs atbildi uz šo jautājumu.

Vieglā joga

Ikviens no mums savu reizi ir centies tikt galā ar negatīvajām emocijām, nu vismaz ar naidu. Mūsdienu pasaulē bez tā, diemžēl, neiztikt. Un katram cilvēkam tam ir nepieciešams kaut kas savs. Īpaši populārs paņēmiens ir meditācija un nomierinoši vingrinājumi.

Daudziem tas palīdz rast mieru un iekšējo balansu. Bet ne visiem. Dažiem cilvēkiem ir nepieciešams vienkārši izkliegties, izlādēt emocijas, lai varētu nomierināties. Tieši šāds cilvēks ir Lindsija Isteisa, mūsu stāsta varone. Reiz viņa nolēma aiziet uz jogas nodarbību, lai nomierinātu nervus un pabūtu ar sevi. Lindsijai pagāja diezgan ilgs laiks, līdz viņa saņēmās un devās uz jogu. Bet viņu sagaidīja vilšanās: viņa saprata, ka neiederas šajā grupā un jūtas tur absolūti ne savā vietā.

Kā izteicās pati meitene, tur viss bija pārāk nopietni. Savā blogā viņa raksta:

“Supermierīga atmosfēra labi der daudziem cilvēkiem, bet es jutos kā bibliotēkā, kas pilna ar vingrotājiem”

Tad viņa saprata, ka diezin vai tāda problēma ir tikai viņai vienai. Jaunā sieviete nolēma izveidot pati savu praksi, kas derētu tiem, kam nepatīk meditatīvas nodarbības. Ar laiku viņa atrada tieši to, ko meklēja. Un tā radās niknuma joga.

Ar laiku Lindsija savā pilsētiņā Kanādā atvēra kursus ar nosaukumu “Niknuma Joga”. Būtībā tie ir parasti jogas kursi, kuros tiek izmantotas tradicionālās metodes un pozas, tikai ar vienu nelielu atšķirību… Te nevalda klusā un mierīgā jogas atmosfēra.

Lindsijas nodarbībās var kliegt, necenzēti izteikties un ļaut vaļu emocijām. Dari visu, ko vēlies, bet izpildi arī visas jogas pozas. Pēc nodarbības ir iespēja pat uzcienāties ar kādu grādīgu dzērienu… Starp citu, nodarbības notiek krodziņā, kur tiek atskaņota skaļa smagā mūzika. Kā redzat – jogas filozofija var būt ne tikai mierīga un klusa meditācija.

Saitā Rage Yoga Lindsija raksta: “Vēlies iegūt spēku, lokanību un kļūt ellīgi mierīgs? Esi atnācis uz pareizo vietu”. Viņa piedāvā atstāt jogas pamatus, bet izmainīt pieeju tiem.

Visur, kur viņa bija devusies agrāk, viss šķita pārāk nopietns un bez emocijām. Viņa vēlējās to mainīt un beigās šī metode uzlaboja viņas dzīvi. Meitene stāsta, ka pateicoties savai niknuma jogai ir spējusi atrisināt arī savas personīgās dzīves problēmas.

Prakse palīdzējusi viņai atbrīvoties no atkarības, pārvarēt niknuma problēmas un savest kārtībā fizisko ķermeni. Lindsija ir pārliecināta, ka viņas joga spēj palīdzēt cilvēkiem atbrīvoties no nervu sasprindzinājuma, kas ļoti indē mūsu dzīvi.

Lai nodarbotos ar “Niknuma Jogu” nav obligāti jābrauc uz Kanādu un jāuzmeklē Lindsija. Metodes būtība ir pietiekami skaidra un vienkārša. Vienkārši savām jogas pozām pievieno emocijas, necenties atslābināties, bet dod vaļu jūtām. Ja gribās kliegt – kliedz, gribās izlamāties – uz priekšu!

Kāds protams, teiks, ka tās visas ir pilnīgas muļķības, bet sekundi padomājiet. Mēs visi mēdzam dusmoties, mums visiem mēdz būt negatīvas emocijas. Tad kāpēc tās turēt sevī, ja var šādā veidā izlādēties?

Un “nenorauties” uz savu tuvo cilvēku un pēc tam nožēlot. Vienkārši izvēlies savu iecienītāko jogas pozu un tad skaļi izsaki visu, kas tev nepatīk un kaitina. Gan ķermeni kārtībā savedīsi, gan no negatīvajām emocijām atbrīvosies. Man patīk!

Un kā uzskati tu? Vai šādā metode varētu darboties? Tu ietu uz šādām jogas nodarbībām?

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk