Kā pārdzīvot sava mīļotā suņa aiziešanu: kāpēc suņa zaudēšana ir tik ļoti sāpīga

Kā pārdzīvot sava mīļotā suņa aiziešanu: kāpēc suņa zaudēšana ir tik ļoti sāpīga

Esmu pārliecināta, ka esiet dzirdējuši sakāmvārdu “suns ir cilvēka labākais draugs”, un, ja jūs esat līdzīgs man un jums ir suns, tad jūs labi saprotiet, kāpēc tā ir taisnība.

Tiem, kuriem pieder šāda veida mājdzīvnieki, suns nekad nav “tikai suns” - tas ir kaut kas daudz vairāk. Tas ir ilgtermiņa pavadonis. Tas ir draugs. Un dažos gadījumos tas var pat simbolizēt māsu/brāli, vai bērnu. Šiem mīļajiem, pūkainajiem draugiem ir liela loma mūsu dzīvē. Papildus draudzīgu attiecību nodrošināšanai, viņi uztur mūs aktīvus un sabiedriskus, ienes dzīvesprieku mūsu dzīvēs un saglabā prieku tajā. Suņi var arī palīdzēt mums labāk tikt galā ar dažādām veselības problēmām un dzīves izaicinājumiem. Viņi pat var sniegt mums vēlmi tiekties pēc noteikta mērķa.

Kopumā, suņi padara mūsu dzīvi labāku un daudzkārt piepildāmāku. Tāpēc cilvēkam ir dabiski justies izpostītam, pilnam ar skumjām un bēdām, kā arī vientuļam, kad nomirst viņu mīļais suns.

Neapšaubāmi, suņa zaudēšanas sāpes var jums likt justies diezgan slikti, un tās ir visgrūtāk izturēt. Ir sirdi plosoši pieņemt patiesību, ka četrkājainais, pūkainais draugs vairs nebūs jūsu ģimenes un ikdienas sastāvdaļa. Pētījumi ir parādījuši, ka suņa zaudēšana var būt tikpat sāpīga, kā zaudēt mīļoto, un, dažos gadījumos, pat vēl sāpīgāk. Diemžēl, mēs dzīvojam tādā kultūrā, kurā nav nekādu rituālu vai reliģisku dievkalpojumu, kas varētu mums palīdzēt vieglāk tikt galā ar dzīvnieka pazušanu no mūsu dzīves, un kalpotu kā atgādinājums, ka lolojuma zaudēšanas sēras nav “pārspīlējums”.

Kāpēc suņi mums ir tik dārgi?

Pirmkārt, suņi ir ļoti labi pielāgojušies dzīvošanai ar cilvēkiem. Pateicoties viņu sociālajām prasmēm, mēs varam mijiedarboties ar viņiem gandrīz tādā pašā veidā, kā mijiedarbojamies ar citiem cilvēkiem.

Turklāt, mūsu attiecības ar šiem pūkainajiem draugiem var būt pat piepildītākas nekā mūsu attiecības ar citiem cilvēkiem, jo suņi mums dod beznosacījuma mīlestību un izrāda izteiktu lojalitāti pret mums.

Vēl viens iemesls, kāpēc suņi mums ir īpaši, ir tas, ka viņi liek mums justies laimīgiem un pozitīviem, kad esam ar viņiem.

Pēc tam pētījumi arī parādīja, ka suņi spēj saprast cilvēka nodomus un ka viņi diezgan labi seko cilvēku sniegtajiem žestu norādījumiem. Viņi arī labi saprot izrunātos vārdus un izrāda komunikatīvu izturēšanos, lai mijiedarbotos ar mums.

Kāpēc suņa zaudēšana tik ļoti sāp?

Patiesībā iemesls ir diezgan vienkāršs: suņa zaudēšana ir tik sāpīga, ka mēs nezaudējam tikai mīļoto mājdzīvnieku - mēs vienlaikus zaudējam daudzas lietas. Iespējams, mēs piedzīvojam šādus zaudējumus: ceļabiedru, kurš nespriež par mūsu nedrošību un nepilnībām; beznosacījuma mīlestības un atbalsta avotu, kas mums nodrošina komfortu un drošību; un pat protežē, par kuru mēs rūpējamies un darām visu iespējamo, lai nodrošinātu tā emocionālo un fizisko komfortu.

Tātad, ja jūs vai kāds pazīstams cilvēks nesen esat zaudējuši suni, mēģiniet atcerēties savu pūkaino draugu, vienmēr saglabājot dzīvu mīlestību un atmiņas par to. Simboliska kapakmens izveidošana, koka iestādīšana par piemiņu sunim, vai vienkārši kādas bildes ielikšana rāmītī ir tikai daži no veidiem, kā to izdarīt.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk