Kā uzrakstīt labu un pareizu motivācijas vēstuli

Kā uzrakstīt labu un pareizu motivācijas vēstuli

Kā pareizi rakstīt motivācijas vēstuli:
  1. Vēsules adresāts ir uzņēmuma, valsts iestādes vadītājs vai sludinājumā norādītā kontaktpersona. Adresātu norāda vēstules augšējā labajā stūrī. Ja darba pieteikuma vēstuli nosūtīsi drukātā formā, adresāts būs jāraksta arī uz aploksnes, taču mūsdienās aizvien biežāk pieteikšanās vakancei noris caur internetu. Situācijās, kad saņēmējs nav zināms, adresē vēstuli vadītājam.

  2. Pirmajā rindkopā atsaucies uz informācijas avotu, no kura guvi ziņas par konkrēto darba piedāvājumu (sludinājumu portāls,uzņēmuma darbinieka vārds, uzvārds, sludinājums avīzē). Ja vakance nav tikusi izziņota un piesakies pēc savas iniciatīvas, tad atsaukties nav nepieciešams un šo daļu vari izlaist. Norādi, kurai vakancei piesakies, jo, iespējams, ka konkrētajā uzņēmumā šobrīd ir brīvas vairākas amata pozīcijas. Šajā nodaļā arī vari pamatot, kādēļ vēlies strādāt konkrētajā darba vietā.

  3. Otrajā rindkopā atklāj savu atbilstību amata aprakstam un darba pienākumiem. Sniedz ieskatu savā profesionālajā pieredzē, sasniegumos, akadēmiskajā un profesionālajā izglītībā. Pamato, kā ar savām prasmēm un zināšanām spēsi būt noderīgs un/vai veicināt uzņēmuma attīstību. Nevajag rakstīt par prasmēm, kas nav nemaz nav saistītas un nebūs noderīgas. Ņemiet vērā – šobrīd Latvijā ir daudzas vakances, kur darbiniekam nav izaugsmes iespējas un ir jāpilda stingri noteikti pienākumi vai funkcijas. Piesakoties šādām vakancēm, motivācijas vēstulē nav jēga runāt par vēlmi atīstīties, pietiks ar sausiem faktiem.

Ja Jūsu kvalifikācija vai izglītība ir pārāk augsta konkrētajam amatam un attīstības iespējas ir ierobežotas, neatklājiet visus trumpjus. Pārāk augsti kvalificēts kandidāts šādā situācijā nereti zaudē, jo darba devējs nevēlas darbinieku, kurš pie pirmās iespējas pāries uz labāku vietu. Šī iemesla dēļ ir svarīgi pašiem saprast, uz kādu vakanci piesakieties.

Kandidātiem, kuru vienīgā motivācija ir nauda vai uzņēmuma sniegtie materiālie labumi, nevajadzētu to minēt motivācijas vēstulē. Godīgums šajā brīdī nebūs palīgs, jo personāla atlases speciālisti un darba devējs no Jums gaida skaistas frāzes, nevis patiesību. Nešaubīgi liela daļa Latvijas iedzīvotāju strādā tikai naudas dēļ, bet ilgtermiņā ar to vien parasti nepietiek. Labi, ja šajā sadaļā spēj atsaukties uz konkrēto nozari un uzņēmuma darbības profilu, tādēļ pirms rakstīt pieteikuma vēstuli, ievāc ziņas par konkrēto uzņēmumu. Internetā parasti ir pietiekami daudz informācija, lai uzdevuma izpilde neradītu grūtības.

Nobeigumā variet izrādīt pateicību par veltīto laiku Jūsu motivācijas vēstules lasīšanā un izsakiet gatavību tikties darba intervijā. Pēdējā rindkopā ir formalitāte un parasti neaizņem vairāk par vienu, diviem teikumiem. Ne visi lasa darba pieteikuma vēstules līdz beigām, tādēļ lielāku uzmanību veltiet sākumam un vidum. Ja atsaucieties uz kādu paziņu vai draugu, pasakiet to viņam, jo pastāv samērā liela iespēja, ka darba devējs vēlēsies noskaidrot, kas Jūs esat par cilvēku. Ja atsauksme par Jums būs laba, tad tā jau būs puse no uzvaras. Savējie pieņem darbā savējos.

Avots: karjerascentrs.lv

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk