Kādas patiesībā izskatās attiecības starp empātu un narcisu

Kādas patiesībā izskatās attiecības starp empātu un narcisu

Iztēloties attiecības starp empātu un narcisu nav tik grūti. Faktiski narcisu galvenais attiecību mērķis ir empāts. Un, ja vēlaties burtisku piemēru tam, ka pretpoli pievelk, jums nav tālu jāmeklē.

Narcisi ir emocionāli ievainoti cilvēki. Veids, kā viņi uztver realitāti, ir saistīts ar faktu, kā viņu vecāki un / vai vienaudži viņus bērnībā, visticamāk, uztvēra.

Šis traumatiskais nospiedums ir tas, kas piesaista dziedinošo empātu, un narciss alkst tā, ka empāts ir dziedinošs un tolerants. Jūs domājat, ka tas viņus padarīs par perfektu pāri - gan papildinot vienam otru, gan mācoties vienam no otra īpašībām.

Lai cik romantiski tas izklausītos, patiesība ir diezgan sagrozīta un satraucoša. Starp šiem diviem cilvēku veidiem pievilcība ir pilna ar ugunīgu magnētismu, bet attiecības ir tādas, kas drīz pārvēršas par toksisku elli.

Empātiem patīk redzēt cilvēkos labo, un viņi vienmēr apzinās, ka cilvēkus veido gan labās, gan sliktās īpašības. Tomēr šo ideālistisko tendenci narcisi izmanto, lai padziļinātu viņu manipulācijas, lai pilnībā kontrolētu empāta dzīvi un, tādējādi, palielinātu viņu grandiozo paštēlu.

Narcisms nav spēle, kura ir jāspēlē. Tas ir dziļi psiholoģisks traucējums, kam jāpievērš īpaša uzmanība. Tomēr empāti domā, ka viņi var iemācīt viņiem atkal būt cilvēkiem un, ka šajā pasaulē nav nekā tāda, ko “labais” nav atkausējis.

Kaut arī savstarpējā ietekme neizbēgami pastāvēs un tādējādi ietekmēs abu partneru personības, tā nekādā gadījumā nav dziedinoša. Patiesībā empāti viegli nepadodas narcisu sagrozītajai realitātes, toties ilgstošai ietekmei ir neizbēgamas sekas.

Pēc brīža emocionāli nobijies empāts iegūs dažas narcisa iezīmes, kā aizsardzības un manipulācijas mehānismu. Narcisi lēnām sāk uzvarēt viņu spēli un izdodas pārvērst emocionāli veltīto empātu par tādu, par kādu viņi nekad nevēlētos kļūt.

Tikmēr notiek patstāvīga narcisa vardarbība, kas lēnām nobiedē katru empāta pašapziņu un pārliecību. Pat tad, ja empāts vairs nespēj to uzņemties un nolemj pārtraukt attiecības, pietiek ar īsu, sirsnīgu atvainošanos, lai viņi atkal mainītu savas domas.

Patiesība ir tāda, ka, kamēr empāti uzskata, ka šie divi pretstati ir domāti līdzsvara sasniegšanai, narcisi ļaunprātīgi izmanto empāta dabu, lai paliktu un nostiprinātu viņu valdīšanu.

Visbeidzot, narcisa cikls var pāriet uz empātu, ja viņiem neizdodas pārņemt kontroli pār attiecībām. Ikviens, kurš ir dziļi ievainots, ir neaizsargāts, un var kļūtu par narcisu.

Tātad, kas jādara empātam?

Lai gan varētu uzrakstīt veselu grāmatu par to, kā kontroli var pārņemt no narcisa, vienkāršākais jautājums, uz kuru ir jāatbild, ir, kā atstāt narcisu, ja jūs to plānojat.

Labākais veids, kā izbeigt attiecības ar narcisu, ir vienkārši atstāt bez brīdinājuma vai diskusijām. Protams, ja jūs to izdarīsiet, jūs varētu saņemt ļoti negatīvu reakciju, bet tas ir labākais risinājums.

Patiesība ir tāda, ka attiecībās saņemtais nav kaut kas tāds, ko jūs esiet pelnījuši. Tas ir jūsu ziņā pārliecināties par to, lai jūs nesaņemtu to, ko neesat pelnījis.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk