Kā viegli bērnam iemācīt  Mendeļejeva ķīmisko elementu periodisko tabulu?

Kā viegli bērnam iemācīt Mendeļejeva ķīmisko elementu periodisko tabulu?

Mendeļejeva ķīmisko elementu periodiskā tabula ir lieliski piemērota "Jūras kauja", jeb "KARTUPEĻI" spēlei. Tas ir ģeniāli! Ķīmija ir ļoti aizraujošs, taču sarežģīts priekšmets. Skolas laikā neskaitot praktiskos eksperimentus, šis priekšments daudziem ir licies grūts un garlaicīgs. Taču ir lietas, kuras ir jāzin ikvienam cilvēkam. Viena no tām ir ķīmisko elementu periodiskā tabula.

Lai to iemācītos, daudziem skolniekiem jāpatērē neskaitāmas stundas vai pat dienas. Tik daudz elementu, katram savs numurs... Taču kāda daudzbērnu māte ir izdomājusi ģeniālu veidu kā ikviens bez piepūles var iemācīties Mendeļejeva tabulu. Šī metode derēs gan bērniem, gan pieaugušajiem!

Kā rāda četru bērnu mammas Karīnas Tripp pieredze, ar pareizu pieeju ir iespējams iemācīties jebko. Lai pievērstu ķīmijas izzināšanai pat mazus bērnus, viņa nolēma pārvērst periodisko tabulu "Jūras kaujas", jeb "KARTUPEĻI" spēles laukumā.

Spēles laukums sastāv no četrām ķīmisko elementu periodiskām tabulām - divas katram spēlētajam. Katrs spēlētājs uz vienas no tabulām uzzīmē savus kuģus, bet uz otras atzīmē savus šāvienus, trāpījumus un pretinieka nogrimušos kuģus.

Spēles noteikumi ir tādi paši kā klasiskajā spēlē. Taču, lai sašautu pretinieka kuģi nepieciešams nosaukt nevis burtu un ciparu, bet attiecīgā ķīmiskā elementa nosaukumu.

Šī metode ļauj bērniem ne tikai apgūt ķīmisko elementu nosaukumus. Tā attīsta arī atmiņu un loģisko domāšanu, jo bērni domās analizēs kārtas numurus un krāsas.

Lai nedaudz atvieglotu spēli sākumā, rindas un kolonnas var sanumurēt. Taču pēc Karīnas teiktā, viņas bērni jau pēc pāris dienām spēlējot "ķīmisko jūras kauju", viņas bērni jau lieliski orientējās ķīmisko elementu tabulā. Viņi zināja gan ātommasas, gan elementu kārtas numurus.

Ar laiku noteikumus var sarežģīt. Piemēram, izvietot katru kuģi tikai vienas elementu grupas ietvaros.

Šo spēli labprāt spēlē arī Karīnas 8 gadus vecā meita, kura skolā vēl nav sākusi apgūt ķīmiju. Arī priekš pieaugušajiem šī spēle ir lielisks veids kā kvalitatīvi pavadīt laiku ar saviem bērniem.

Periodisko tabulu var izdrukāt ar parasto printeri, taču ja nevēlaties katru reizi printēt jaunu spēles laukumu, iesakam jums ielaminēt 4 eksemplārus un spēlē izmantot flomasterus ko var viegli notīrīt.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk