Ķirurgs jau vairākus gadus izmanto savu atvaļinājumu, lai veiktu bezmaksas operācijas bērniem.

Ķirurgs jau vairākus gadus izmanto savu atvaļinājumu, lai veiktu bezmaksas operācijas bērniem.

Novosibirskas bērnu slimnīcas ātrās palīdzības ārsts Mihails Kolibelkins pavadīja kārtējo atvaļinājumu komandējumā – viņš apskatīja bērnus no Altaja apgabala ciematiem un tie atbrauca pie viņa uz sarežģītu operāciju veikšanu.
Mihails Kolibelkins ir sejas un žokļu ķirurgs, un šogad viņš saņēma labākā ārsta nosaukumu Novosibirskas apgabalā. Ķirurgs katru gadu brauc uz citām Krievijas pilsētām un pasaules valstīm (piemēram, viņš ir pabijis Marokā, Kenijā, Jordānijā), lai bez maksas apskatītu un ārstētu bērnus, kuriem ir nepieciešamas sarežģītas sejas operācijas. Šajā vasarā Kolibelkins bija Kalnu Altajā, kur bija sabraukuši bērni no attālākiem Altaja apgabaliem. Par šo braucienu ķirurgs pastāstīja žurnālistiem.
“Es atbraucu, apskatu bērnus un atlasu tos akcijai “Operācija Smaids”. Eksistē dažādi parametri, pēc kuriem mēs to darām.
Tiem bērniem, kuri uz operācijām netiek atlasīti, es sniedzu rekomendācijas, piemēram, veikt ortodontisku ārstēšanu, vai kādu operāciju vajadzētu veikt nākotnē.
Pārējie brauc pie manis uz slimnīcu.”

Iesākumā uz pieņemšanu pierakstījās simts pacientu, bet beigās uz konsultāciju atbrauca divdesmit bērni, un pusei no viņiem patiešām bija nepieciešama operācija. Kopā ar Kolibelkinu strādāja arī ārsti no Minkas un Irkutskas, arī viņi to darīja par brīvu.
“Agrāk katru atvaļinājumu braucu šādos komandējumos, tagad – reizi divos gados. Mēdz būt tā, ka atvaļinājums nesakrīt ar akcijas laiku, tad ņemu bezalgas atvaļinājumu”, - piebilst ārsts, piemetinot, ka šajos komandējumos viņam apmaksā ceļu un ēdināšanu, bet ne bērnu ārstēšanu.
Mihails Kolibelkins strādā bērnu slimnīcā kopš 1987. gada, 1992. gadā viņš kļuva par nodaļas vadītāju. Kopā ar viņu strādā arī dēls Konstantīns, arī viņš ir sejas ķirurgs un arī viņš brauc uz citām pasaules valstīm un bez maksas ārstē bērnus.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk