Koncenterējies uz tauku nevis svara zaudēšanu

Koncenterējies uz tauku nevis svara zaudēšanu

Sākšu ar to,ka svars nav rādītājs un nav jāpriecājas par nomestajiem 5kg nedēļā, jo tie 5kg 100% nav tauku, es galvoju, ka nav!

Izlasot šo Tu sapratīsi atšķirību starp TAUKU UN SVARA ZAUDĒŠANU, bieži vien cilvēki liek vienādojuma zīmi un neatšķir šīs divas tik atšķirīgās lietas!
Atceries, svars ir mainīgs lielums un dienas laikā tas var mainīties pat par 3kg, ūdens aizture, zarnu trakta saturs u.c.

SVARA ZAUDĒŠANA:

Svara zudumu var izraisīt ūdens, uztura, muskuļu, tauku samazināšanās organismā, dažādas slimības, kuru rezultātā cilvēks izkāmē, ja vēl nav īsti saprotams, tad amputācija arī samazina svaru. Svara pieaugumu var veicināt ūdens aizture organismā, urīnpūšļa, zarnu sastāvs, muskuļu, tauku palielināšanās utt. Bieži vien sportisti pirms sacensībām veic manipulācijas ar svaru, bet ne jau tāpēc, lai zaudētu taukus, bet gan dēļ svara kategorijas, izdzen ūdeni no organisma, vai tieši pretēji uzņem lielu daudzumu šķidruma, lai būtu citā, augstākā svara kategorijā! Saproti, Tavs svars ik dienas var staigāt par vairākiem kg, jo to ietekmē daudz dažādi faktori par, kuriem Tu pat nenojaut, teiksim, hormonālās sistēmas izmaiņas var radīt svara pieaugumu un aizturēt ūdeni organismā, BET TAS NEKĀDI NEIETEKMĒ TAUKU DAUDZUMU! Divi, šķietami vienādas miesasbūves cilvēki, vienāda garuma ar vienādu svaru, bet izskatās pilnīgi atšķirīgi, kāpēc? Viss noslēpums ir tauku % un muskuļu masas daudzumā uz skeleta, viss objektīvākais rādītājs ir mērlente un spogulis, protams, ik pa laikam var uzkāpt uz svariem, bet ne jau divas x dienā!

TAUKU ZAUDĒŠANA.

Viegli pamanīt, ja zaudējot muskuļu masu saglabāsi iepriekšējo tauku % , augums pārvētīsies par "galertu" ,ja tā var teikt. Zaudējot tauku % un saglabājot muskuļu masu,Tu izskatīsies vizuāli "stingrāks" ,nekas neļumēs un nekarāsies. Neesi skarbs pret sevi, nekāp uz svariem 2x dienā, nestāvi pie spoguļa ik rītu cerība ieraudzīt brīnumu. Sakārto ēdienkarti, ja gribi veselīgu tauku zudumu, neaizmirsti par sportu, sports iedos nepieciešamo tonusu muskuļiem. Ieklausies savā ķermenī, ja jūti bezspēku, miegainību, tad 100% ir problēmas ar uzturu, šādas problēmas Tev atņems daļu muskuļu masas, ne tauku! Visas greipfrūtu u.c diētas ir miskastē metamas, zaudē muskuļus, ūdeni, barības vielas un tikai pēc tam taukus - īstermiņā, veidojās JOJO efekts, viss ko nomet atnāk atpakaļ un ar plusiņu. Koncentrējies uz reālo tauku zudumu, nevis svara zudumu! Te arī nav nekādas maģijas, ja ēd kāļus un dzer ūdeni, tad zaudēsi visu, arī daļu no dzīves, ja tomēr ēdīsi sabalansēti, sportosi, tad zaudēsi taukus, jutīsies labi un nebūs jāžēlojas par ikdienas bezspēku un izskatu.

AVOTS: "Facebook" Fitness un Uzturs - Andris Krūmiņš

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk