Kultūraugu stādi, kas noteikti jāiesēj martā

Kultūraugu stādi, kas noteikti jāiesēj martā

Marts ir īstais laiks, lai parūpētos par stādiem. Šajā laikā vajadzētu sagatavoties puķu un dārzeņu sēšanai.

Dārzeņi, kuru stādi jāiesēj martā

1.Tomāti. Šis laiks ir vislabākais tomātu sēšanai. Pastāv dažādas to šķirnes, no ultraagrajiem līdz vēlajiem, kas arī būtu jāņem vērā pie stādīšanas. Martā ieteicams sēt agros tomātus, bet ar vēlajiem nogaidīt līdz marta beigām, aprīļa sākumam.

2.Pipari. Arī šo kultūraugu sēj martā. Precīzāku sēšanas termiņu var noteikt, izejot no tā, kad piparus tiek plānots pārstādīt zemē un no laika apstākļiem. Stādus nedrīkst pārāk ilgi turēt trauciņos, citādi tie pāraugs un nedos vēlamo ražu.

3.Baklažāni. Tos vēlams sēt marta otrajā pusē. Tiem nepieciešams daudz gaismas, tāpēc vajadzētu parūpēties par papildus apgaismojumu. Vajadzētu arī pievērst uzmanību grunts kvalitātei, jo baklažāni pret to ir diezgan izvēlīgi. Augsnei jābūt barojošai un irdenai.

4.Kāpostus sēj marta vidū. Pārstādīšanai tie būs gatavi apmēram pēc 2 mēnešiem. Īpašas rūpes šis augs neprasa, galvenais ir pareizi aprēķināt gatavības laiku.

5.Ķirbji. Pirms sēšanas ieteicams sēklas izmērcēt, un tikai tad sēt trauciņos. Atklātā augsnē stādus varēs pārstādīt pēc 25-30 dienām un vēl 5 dienas jāatstāj asnu uzdīgšanai. Ņemiet vērā šos termiņus, pirms sākt stādu sagatavošanu, tāpat arī sekojiet laika apstākļiem, jo ķirbju stādi nepanes salnas.

6.Bietes. Parasti šo dārzeni sēj uzreiz atklātā augsnē, bet jūs variet martā gatavot arī stādus, ja plānojat bietes audzēt siltumnīcā.

Puķes, kuru stādi jāiesēj martā

1.Petūnijas. Šīs puķītes ar savu ziedēšanu priecēs jūs jau maija beigās - jūnija sākumā. Šī auga sēkliņas ir salīdzinoši mazas, tāpēc sējot tās sajauc ar smiltīm, mitrina un pārklāj ar plēvi. Kad parādās asni, pārklāju noņem.

2.Pulkstenīte. Šie skaistie, daudzgadīgie ziediņi izdaiļos jūsu dārzu, tie labi izskatās gan iestādīti grupās, gan arī pa vienam. Stādu sēšanas princips ir tāds pats kā petūnijām. Zemē pārstāda jūnijā, kad iestājas stabili silts laiks.

3.Ķīnas neļķe. Stādiem sēklas jāiesēj martā un jau pēc diviem mēnešiem jāpārstāda augsnē. Šie burvīgie ziediņi ir spējīgi pārciest nelielas salnas un priecēs ar krāsu spilgtumu.

4.Samtenes visbiežāk sēj uzreiz atklātā augsnē. Ar stādu metodi tās audzē parasti tad, ja vēlas agru ziedēšanu. Sēklas liek trauciņos apmēram 2 cm vienu no otras. Noteikti jāparūpējas par labu drenāžu konteinerī.

5.Verbēna. Arī tai ir mazas sēkliņas un sēj to līdzīgi kā petūnijas un pulkstenītes. Pirmie asniņi parādīsies pēc 20-30 dienām, tad arī var noņemt pārklāju. Kad parādās pirmās 3 lapiņas, jāveic piķēšana un jāpārstāda gruntī, tiklīdz iestājas silts laiks.

6.Viengadīgās dālijas sēj martā, bet augsnē pārstāda jūnija pirmajā pusē. Dālijas jāsēj kastēs mitrā augsnē, bet, parādoties 3-4 lapiņām, jāpiķē. Pēc tam audzē telpā +20 grādu temperatūrā.

Tagad jūs ziniet, kādu augu stādus vajadzētu sēt martā. Pieturieties pie to kopšanas noteikumiem, lai gūtu bagātīgu ražu.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk