Laimīga sieva – veiksmīgas laulības garants

Laimīga sieva – veiksmīgas laulības garants

Vai esat ievērojuši, ka tad, kad sieva, māte, vecmāmiņa ir laimīga un rosās pa māju, tad arī visiem apkārtējiem ir labi? Savu mīļuma devu saņem gan vīrs, gan bērni un mazbērni, gan mājas mīluļi. izrādās'});">Un izrādās, ka šo dzīves patiesību apstiprina arī zinātniski pētījumi.

Saistību starp laulības kvalitāti un partneru attiecībām pētīja Mičiganas universitātes speciālisti sadarbībā ar kolēģiem no Rutgersas universitātes. Viņi izanalizēja apmēram 400 laulāto pāru atbildes, kuru kopā būšanas stāžs vidēji bija 39 gadi.

Viņus lūdza rakstīt dienasgrāmatu un atzīmēt savas jūtas, kad viņi kopā kaut ko darīja (skatījās TV, gāja uz veikalu, apmeklēja teātri). Tāpat arī viņus lūdza atbildēt, cik ļoti viņus kaitina partneris, cik bieži viņi strīdas, vai ciena viens otru, saprot partnera jūtas.

Rezultāti parādīja, ka kopējā apmierinātība ar laulību bija cieši saistīta ar laimi un apmierinātību ar dzīvi kopumā – piecas no sešām ballēm. Pie tam vīrieši deva augstāku novērtējumu savai laulībai nekā sievietes. Zinātnieki pieņēma, ka, jo laimīgāka sieva, jo vairāk viņa rūpējas par savu vīru un velta tam savu uzmanību. Lai gan vīriešu neprasme izteikt savas emocijas neļauj sievietēm līdz galam izprast partnera vēlmes vai neapmierinātību ar dzīvi.

Vēl viens interesants zinātnieku novērojums attiecas uz laulības kvalitātes ietekmi uz padzīvojušu cilvēku veselību. Izrādās, sievietes noskaņojums pasliktinās, kad viņai nākas rūpēties par slimo vīru, jo tad visas mājas rūpes gulstas vienīgi uz viņas pleciem. Bet vīra laimes līmenis šādā situācijā nepazeminās, jo sieviete slimības gadījumā vairāk paļausies uz meitas palīdzību, nevis gaidīs to no vīra.

Zinātnieku secinājumi ir svarīgi, jo laulības kvalitāte nodrošina pāriem aizsardzību no ikdienas problēmām, tajā skaitā ar tām, kas saistītas ar veselību un stresa situācijām. Vai jūs esat ievērojuši kaut ko līdzīgu attiecībās jūsu radinieku vai draugu starpā? Padalieties, lūdzu, ar saviem novērojumiem!

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk