Līdzeklis pret klepu ar kakao

Līdzeklis pret klepu ar kakao

Kad es biju maza, mani ārstēja lieliska aptuveni 60 gadus veca dakterīte. Neraugoties uz to, ka parasti bērniem patīk gados jaunāki ārsti, šo es vienkārši dievināju. Viņa zāles man izrakstīja reti. To vietā viņai vienmēr bija kāds derīgs padoms visiem dzīves gadījumiem. Un viens no šādiem brīnisķīgajiem padomiem bija pretklepus līdzeklis ar kakao, ar kuru vecāki mani ārstēja.

Nesen mēs, visa ģimene, sasirgām ar saaukstēšanos, un es nolēmu pagatavot ‘’zāles’’ sev un savam bērnam. Tiesa gan, tā vietā, lai medu uzkarsētu augstā temperatūrā, es to pievienoju gatavam maisījumam. Vecais labais pretklepus līdzeklis ar kakao izrādījās visai iedarbīgs. Jau pēc pāris dienām sausais klepus kļuva mitrāks, bet vēl pēc kāda laika pazuda vispār. Dalos ar recepti.

Sastāvdaļas:
  • 300 g sviesta
  • 300 g medus
  • 1 glāze cukura
  • 100 g kakao pulvera
Pagatavošana:

Ūdens peldē izkausējam sviestu. Mikroviļņu krāsnī to darīt nav ieteicams.

Pārlejam sviestu katliņā un uzliekam uz nelielas uguns. Pievienojam medu un samaisām līdz viendabīgai masai.

Sekojam, lai masa nesāk vārīties. Nenoņemot no uguns, vārām maisījumu līdz pilnīgai izšķīšanai. Beigās pieliekam kakao.

Pēc tam, kad šokolādes masa būs nedaudz atdzisusi, pārlejam to burciņā un liekam ledusskapī. Šādā veidā tā var glabāties līdz pat 6 mēnešiem.

Kā lietot šo pretklepus līdzekli

Uz kakao bāzes pagatavoto maisījumu lieto šādi: 1 ēdamkaroti gatavās masas atšķaidām glāzē karsta piena un dzeram siltā veidā. Dzēriens sanāk ļoti garšīgs. Gan bērni, gan pieaugušie to dzers labprāt.

Kakao ir sevi pierādījis, kā līdzekli, kas nomierina iekaisušu kaklu un nomāc kairinošu klepu. Tas notiek, pateicoties teobromīnam, ko satur kakao. Tas nomierinoši iedarbojas uz nervu galiem, kas iet cauri plaušām uz galvas smadzenēm.Tikai neaizmirstiet, ka kakao ir ne vien veselīgs, bet arī visai alerģisks produkts, tāpēc tas ir jālieto uzmanīgi.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk