Ne tikai koronavīruss: bīstamāko infekciju,  kas apdraud cilvēci. TOP-5

Ne tikai koronavīruss: bīstamāko infekciju, kas apdraud cilvēci. TOP-5

Nesen zinātnieki ir nosaukuši piecas visbīstamākās infekciju saslimšanas, kas apdraud cilvēci, neskatoties uz progresu medicīnā.

Ķīnas koronavīruss

Šis mikrobs pieteica sevi 2019.gada nogalē un īsā laikā izmainīja pasauli. Viņa dēļ tiek atcelti masu pasākumi un sporta sacensības. Valstis norobežojas viena no otras, cenšoties pasargāt savus iedzīvotājus no epidēmijas. Pēc statistikas ar koronavīrusu var inficēties kontaktu un gaisa pilienu ceļā. 35% saslimušo cilvēku mirst. Specifisku zāļu vai potes uz šo brīdi nav. Pats svarīgākais jaunās slimības simptoms ir elpas trūkums, pārējās pazīmes ir līdzīgas kā pie ARVI vai gripas.

Mēris

Draudīgā saslimšana, zāles pret kuru tika izstrādātas tikai pagājušā gadsimta vidū, sēj nāvi arī vēl šobaltdien. Pēc PVO datiem - vairāk kā puse saslimušo mirst - mirstība sasniedz 60%.

Bakas

Cilvēki par šo slimību uzzināja pirms dažiem tūkstošiem gadu. Likvidēt šo mikrobu izdevās salīdzinoši nesen - pēc desmit gadu vakcinācijas.

Malārija

Malārijas ierosinātāju pārnēsā visur mītošie odi. Šo saslimšanu var saķert daudzu valstu apmeklējumos. Malārija ir bīstama ar savām komplikācijām. Pote līdz šim brīdim vēl nav izstrādāta.

Gripa

Vīruss katru gadu paņem vairākus simtus tūkstošu dzīvību. Šis ir ļoti mainīgs mikrobs. Neeksistē viena pote pret gripu. Vakcīnas ir efektīvas tikai pret kādu vienu konkrētu vīrusa celmu. Gripa ir bīstama ar savām komplikācijām, īpaši cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk