“Nu kad tad beidzot, kad?!” Gaidām mazuļa pirmos zobiņus!

“Nu kad tad beidzot, kad?!” Gaidām mazuļa pirmos zobiņus!

Esiet pacietīgi un mazāk domājiet par jūsu mazuļa pirmajiem zobiņiem!
Pirmos zobiņus ar lielu nepacietību gaida ikviens vecāks. Bet bieži vien tas ir grūts pārbaudījums mīlošajiem vecākiem, jo ne viss noris tik gludi, kā gribētos. Tomēr nevajadzētu celt paniku, bet vajadzētu atcerēties dažus vienkāršus noteikumus:

  • Nesteidzieties ar termiņiem. Atkāpe no vidēji statistiskā laika (6 – 8 mēneši) par sešiem mēnešiem uz vienu vai otru pusi tiek uzskatīta par normu.
  • Par normu tiek uzskatīts arī tas, ja zobi nāk “nepareizā” secībā.
  • Atcerieties, jūs nekādi nevarat ietekmēt zobu nākšanas laiku, ātrumu un secību!!!

Iespējams, bieži būsiet dzirdējuši, kā bērnam paliek seši mēneši, tā vecāki ikvienu bērna veselības problēmu sasaista ar zobu nākšanu. Bet viņi aizmirst vienu ļoti svarīgu faktu – sešu mēnešu vecumā mazulim beidzas antivielas, ko devusi māte (pat, ja viņš joprojām tiek barots ar krūti). Tātad šajā vecumā var sākties saaukstēšanās slimības, plus vēl zobu nākšana, un vecākiem visu vieglāk izskaidrot ar pēdējo. Atcerieties, ka zobu nākšana var pasliktināt bērna pašsajūtu, bet tikai nedaudz. Ja bērnam ir ļoti slikti, noteikti vēršaties pie ārsta.

  • Lai atvieglotu diskomforta sajūtu zobu nākšanas laikā, izmantojiet speciālās rotaļlietas, kas domātas košļāšanai. Tās var uz brīdi ievietot saldētavā, un mazulis, košļājot šo mantiņu, izjutīs atvieglojumu.
  • Svaigi dārzeņi, augļi un cepumi ir pieļaujami tikai tad, ja bērnam vēl nav zobu. Pretējā gadījumā bērns var nokost lielu gabalu, bet vēl neprazdams to sakošļāt, var aizrīties.
  • Un pats galvenais – esiet pacietīgi! Lai zobiņu nākšana kļūst par patīkamu pārsteigumu!

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk