Padomi mierpilnai dzīvei

Padomi mierpilnai dzīvei

Lai baudītu esošos mirkļus un padarītu savu dzīvi vienkāršāku, dzīvespriecīgāku, nav jācenšas nokļūt uz vientuļas salas vai doties uz ašramu- lūk pieci vienkārši veidi,kā integrēt dzen mākslu tehnoloģijām pārbagātajā ikdienā.

Noteikums nr.1-
<

Koncentrēties uz kaut ko vienu- protams, šis padoms ir kā sarkana lupata multitaskeriem ( tiem, kas pieraduši daudz ko darīt vienlaikus un ar to lepojās). Meditācijas skolotāji nereti pielieto šādu vingrinājumu- viņi lūdz savus skolniekus iedomāties, ka viņu smadzenes ir dators, un sākt pa vienai dzēst mapes(darbs, ģimene, aktuālās lietas), kamēr paliek tukšs ekrāns. Ironiski, bet tieši tehnoloģijas ( mobilās lietojumprogrammas) var palīdzēt izsekot, cik daudz laika pavadām pie ekrāniem un kādu informāciju iegūstam, kā arī palīdzēt izvairīties no maņu pārslodzes. Ir lietojumprogrammas, kas palīdz koncentrēties uz kaut ko vienu, atslēdzot sociālos tīklus un jūsu iecienītākās iepirkšanās vietnes, iestatīt taimerus- laiku vienas konkrētas darbības veikšanai- un uzraudzīt, cik daudz laika mēs pavadām tiešsaistē.

Noteikums nr.2

Dzīvojiet vienkārši-ja jūs rūpējieties par apkārtējo vidi, ir tik daudz par ko jāatceras… Piem. neaizmirst paņemt audekla maisiņu ejot pēc iepirkumiem, n kā ir ar to, ka uz jogas retrītu Taizemē jādodās ar lidmašīnu, kas patērē kaitīgo degvielu? Tādas programmas kā Oreoco sniedz vērtīgus padomus, kā samazināt kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi un publicē sasniegumus sociālajā tīklā Facebook (un šādai ziņai vajadzētu savākt daudz laikiņus).

Noteikums nr.3

Meditējiet-Mūsdienās reti kurš var atļauties aiziet klusēšanas retrītos uz vairākiem mēnešiem- meditācijai mūsdienās būtu jāiekļaujas ikdienas dzīvē. Meditēt varam gaidot rindā pie zobārsta, vai braucot pārpildītā sabiedriskajā transportā- ar tādu pielikumu kā OMG I can Meditate . Un tas būs daudz vērtīgāk, kā sēdēt soc. tīklos, vai pār blakussēdētāja plecu lasīt modes žurnālus.

Noteikums nr.4

ieviesiet rituālus- Regulāras jogas nodarbības vai mantru skandēšana- tie ir sava veida rituāli, kas palielina izpratni. Videonodarbības You Tube, kirtani iTunes- mūsdienu tehnoloģiju pasaule piedavā virtuālu pieeju Indijas guru, kas atkārto senās mantras, un krāšņām jogas nodarbībām jebkurā laikā.

Noteikums nr. 5

Dariet nesteidzoties-Gadās, ka mēs izmantojam tehnoloģijas, lai “atslēgtos “- piemēram, nemitīgi sekojam līdzi jaunumiem savā Facebook kontā. Tomēr ir arī tiešsaistes programmas, kas palīdz attīstīt izpratni. Jūs varat ienirt virtuālā japāņu dārzā, gara pārlidojuma laikā radīt krāsainu kaleidoskopu, vai lejuplādēt sev svarīgāko virtuālās izpratnes meistaru, labāko cīņassparu pasaulē- gaisa burbuļu plēvi, kuras burbuļus var pārspiest tiešsaistē.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk