Par ko brīdina laika ziņas?

Par ko brīdina laika ziņas?

Vēlams pievērst uzmanību laika ziņu rādītājiem. Cilvēka organismam optimālais vēja ātrums ir ne vairāk par 9 metriem sekundē, gaisa mitrums – ne vairāk par 90 procentiem, atmosfēras spiediena izmaiņas diennakts laikā – ne vairāk par 6 dzīvsudraba stabiņa mm. Starp citu, augsts atmosfēras spiediens var radīt arī tonizējošu iespaidu, ja tas ir stabils, nemainīgs.

Ja atmosfēras spiediens pazeminās un ziemā kļūst siltāks, bet vasarā – vēsāks, kā arī palielinās gaisa mitrums un samazinās skābekļa saturs atmosfērā, hipertoniķiem ( cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu ) asinsspiediens pazeminās un ceļas vispārējā labsajūta, savukārt hipotoniķiem ( tiem, kuri cieš no pazemināta asinsspiediena ) rodas vispārējs vājums, aizdusa, sirdsdarbības pātrināšanās, gurdenums un miegainība.

Hipertoniskās krīzes rodas pie krasām laika apstākļu maiņām, visbiežāk novērojamas decembrī, janvārī, martā un maijā, kā arī rudenī. Tās lielākoties skar cilvēkus ar funkcionāliem nervu sistēmas traucējumiem. Sevišķi jūtīgi pret krasām laika maiņām ir cilvēki ar sirds un asinsvadu slimībām. Rodas aizdusa, saasinās stenokardija, pieaug assinspiediens. Laika maiņas dienās notiek 80 procenti no visiem infarkta gadījumiem. Anticiklonam mainoties ar cilkonu, infarktu skaits pieaug divas reizes! Visbīstamākā ir pirmā ciklona diena. Īpaši nelāgi, ja tajā norisinās spēcīgas magnētiskā lauka aktivitātes un ir nemīlīgi laika apstākļi.

Esiet veseli!

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk