Parastās cietes neparastais pielietojums

Parastās cietes neparastais pielietojums

Ciete ir balts pulveris bez smaržas un garšas, kas tiek iegūts no kartupeļiem, kukurūzas, kviešiem un rīsiem. Agrāk tā bija atrodama ikvienās mājās, un saimnieces to plaši izmantoja ķīseļu gatavošanā, dvieļu, gultas veļas un apģērba cietināšanai. Taču bez visa minētā, cietei ir arī dažādi mūsdienīgi pielietošanas veidi.

1.Traipu tīrīšana

Pievienojiet ūdenim cieti, lai sanāktu biezs maisījums, un ierīvējiet ar to asins vai tintes traipus. Ļaujiet apģērbam izžūt un izpuriniet cietes paliekas. Ja nepieciešams, atkārtojiet to vēlreiz un izmazgājiet apģērbu kā parasti. Ciete lieliski iztīra tauku un dubļu pēdas. Tāpēc uzberiet cieti uz netīrajām vietām, viegli paberzējiet tās ar sūkli un atstājiet uz 20-30 minūtēm pirms galvenās mazgāšanas.

2.Mēbeļu pulēšana

No mēbelēm kārtīgi noslaukiet putekļus un noziediet tās ar cietes pastu, kas uzklāta uz mīksta auduma. Pēc tam nopulējiet koka mēbeles, līdz tās sāk mirdzēt. Šādā veidā var pulēt arī automašīnu un sudraba izstrādājumus.

3.Nekaitīga līme bērniem

Maziem bērniem ļoti patīk pagaršot visus priekšmetus, ar ko viņi darbojas. Variet pagatavot viņiem netoksisku līmi. Izšķīdiniet cieti aukstā ūdenī un tievā strūkliņā to ieteciniet verdošā ūdenī, nepārtraukti maisot. Kad līme būs atdzisusi, to var lietot.

4.Aromātu neitralizētājs

Rotaļlietas, kas ir nosmērētas un slikti ož, ielieciet vienā maisiņā kopā ar cieti, stingri sasieniet un kārtīgi sakratiet vairākas reizes. Atstājiet šo maisiņu uz diennakti, bet pēc tam rotaļlietas izpuriniet.

5.Dabisks pretsviedru līdzeklis

Ja jūs pastiprināti svīstiet, bet uz ķīmiskajiem dezodorantiem bieži mēdz būt alerģijas, tad paduses un ādas krokas variet iepūderēt ar cietes miltiem. Tas novērsīs sviedru izdalīšanos un likvidēs smaku.

6.Dzirkstošās vannas bumbas

Sajauciet cieti ar citronskābi, pievienojiet vēsu ūdeni un ēterisko eļļu ar jebkādu aromātu. Šo jūs variet lietot paši vai pasniegt kādam kā dāvanu.

7.Līdzeklis pret saules apdegumiem un kukaiņu kodumiem

Uzklājiet cietušajai ādai biezu cietes un ūdens maisījumu. Kad tas nožuvis, noskalojiet ādu zem tekoša ūdens.

8.Līdzeklis logu un spoguļu tīrīšanai

Karstam ūdenim pievienojiet cieti un etiķi. Izsmidziniet maisījumu stiklotajai virsmai un notīriet ar mīkstu lupatiņu.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk