Piecas agrīnās krūts vēža pazīmes, kuras daudzas sievietes nezina

Piecas agrīnās krūts vēža pazīmes, kuras daudzas sievietes nezina

Krūts vēzis ir viens no visizplatītākajām slimībām visā pasaulē. Šī bīstamā slimība ir katrai astotajai sievietei Amerikā un tā skar arī tūkstošiem vīriešu. 2016. gadā 30% no visām diagnosticētajām onkoloģiskajām saslimšanām bija tieši krūts vēzis. Regulārs skrīnings var palīdzēt atklāt anomālās šūnas jau agrīnā stadijā un palielināt izredzes pilnībā izārstēties. Mamogrāfija ir vislabākais veids kā konstatēt krūts audzēju agrīnā stadijā, kad to ir visvieglāk izārstēt.

Lūk, piecas agrīnās krūts vēža pazīmes, kuras ļoti bieži netiek ņemtas vērā:
Pastāvīgs klepus

Sauss klepus, aizdusa un sāpes kaklā var norādīt uz to, ka vēža šūnas iespējams, ir izplatījušās plaušās. Šī problēma ir pazīstama kā sekundārais krūts vēzis un sastopams 60 – 70 procentiem sieviešu, kuras ir slimas. Diemžēl, vairums pacientu palaiž garām šos simptomus, jo tie ir tādi paši kā citām nopietnām slimībām – gripai, bronhītam u.c.

Jaunas dzimumzīmes parādīšanās

Lai gan dzimumzīmes parasti ir vairāk saistītas ar paaugstinātu ādas vēža risku, tas var nebūt vienīgais iemesls. Pētījums, kurā piedalījās 5956 sievietes, parādīja, ka tām, kam bija vairāk dzimumzīmes, risks saslimt ar krūts vēzi bija par 13% lielāks. Īpaša riska grupa ir sievietes pirms menopauzes vecumā ar lielu dzimumzīmju skaitu.

Nogurums

Nogurums ir visizplatītākā vēža pazīme. Lai gan nogurums var norādīt uz vairogdziedzera un hormonālajām izmaiņām, to nevajadzētu ignorēt. Ja tas ir vēža izraisīts, nogurums neizzudīs, ja vairāk gulēsiet vai atpūtīsieties. Šo stāvokli bieži vien pavada depresija, slikta miega kvalitāte un pastāvīgas sāpes. Jūs varat justies vājš un noguris bez it kā redzama iemesla.

Problēmas ar gremošanas sistēmu

Vēdera uzpūšanās, aizcietējumi, urīna nesaturēšana un sāpīgums ir vienas no galvenajām krūts vēža pazīmēm. Šos sarežģījumus izraisa hormonālās izmaiņas, kas ietekmē gremošanas sistēmu un tā funkcijām. Daži pacienti izjūt urīna nesaturēšanu smejoties, šķaudot vai klepojot. Citi ziņo par pēkšņu vēlmi urinēt.

Sāpes jostas vietā

Astoņi no desmit cilvēkiem kādā brīdī sāk izjust sāpes mugurā. Ilgstoša sēdēšana, slikta stāja, artrīts un traumas var palielināt muguras sāpju risku. Diemžēl, šis simptoms var norādīt uz to, ka krūts vēža šūnas izplatījušās līdz mugurkaulam.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk