Piecas labākās jāņogu šķirnes

Piecas labākās jāņogu šķirnes

Neviens dārzs nevar iztikt bez jāņogām. Krūmus stāda pat tur, kur tie tā īsti nemaz neaug dēļ karstās un sausās vasaras. Upenes tiek novērtētas ar augstu C vitamīna saturu. (upenes tās pašas jāņogas vien ir). Tiek uzskatīts, ka tas ogām piešķir skābu garšu. Bet, tas nemaz tā nav. Ir šķirnes ar augstu vitamīnu saturu un tajā pašā laikā tām ir salda deserta garša. Var pat uzskaitīt pašas saldākās šķirnes. Tajā pašā laikā tiem būs pareizais vitamīnu, pektīnu un minerālvielu komplekss.

BAGIRA.

Cukura saturs ogās ir ļoti augsts – pat 10,8%. Šķirne ir salīdzinoši jauna, tai ir daudz priekšrocību. Piemēram, tas ir vienlīdz izturīgs pret ziemas salnām un vasaras sausumu. Šajā ziņā unikāla šķirne. Ogas ir lielas un saldskābas. Ogas var ēst svaigas, neriskējot ar mutes izsitumiem un čūliņām.

HOLANDES SARKANĀS

Vidēji vēls ogu ienākšanās laiks. Laba ziemcietība un ražība. Vidēji lielas ogas, ar paskābu garšu, ieteicamas pārstrādei. Pieticīga augšanas apstākļu ziņā.

ONKHEER VAN TETS

Agrs ogu ienākšanās laiks, apmierinoša ziemcietība, laba ražība. Lielas ogas, ar paskābu garšu, ieteicamas pārstrādei. Gari ķekari. Vidēja izturība pret lapu plankumainībām.

RONDOM

Vēls ogu ienākšanās laiks, apmierinoša ziemcietība, laba ražība. Lielas ogas, garos ķekaros, ar paskābu garšu, ieteicama audzēšanai pārstrādei.

STANZA

Vēls ogu ienākšanās laiks, vidēja ziemcietība, laba ražība. Lielas, sarkanas ogas, ar paskābu garšu, ieteicamas pārstrādei. Izturīgas pret slimībām.

SELEČENSKAJA

viena no populārākajām šķirnēm. Ogas ir ļoti lielas, melnas, pēc garšas kā vīnogas. Parasti visu ražu ēd svaigā veidā. No ogām tiek iegūta lieliska sula un kompots. Produktivitāte un izturība pret slimībām ir vidēja.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk