Piecas olīveļļas labās īpašības un priekšrocības, par kurām jums noteikti vajadzētu zināt.

Piecas olīveļļas labās īpašības un priekšrocības, par kurām jums noteikti vajadzētu zināt.

Olīveļļa ātri ir iekarojusi visiecienītākās eļļas statusu, pateicoties savām neskaitāmajām priekšrocībām. Vidusjūras recepšu noslēpumi pamazām atklājas mūsu priekšā. Olīveļļas priekšrocības ir universālas. Salīdzinot ar citām eļļām, olīveļļai piemīt arī ārstnieciskas īpašības. Visas šīs priekšrocības ir pateicoties veselīgajām taukskābēm un uzturvērtībai.

Aplūkosim piecas labākās olīveļļas īpašības!
Augsts mononepiesātināto tauku un taukskābju saturs:
Kā jau visi zinām, olīveļļa – dabisks ekstrakts no treknajiem olīvu augļiem. Eļļa satur 24 % piesātināto tauku, Omega3 un Omega6 taukskābes. Tomēr vairums taukskābju olīveļļā ir nepiesātinātās taukskābes – 73%. Tās sauc arī par oleīnskābi. Mononepiesātinātās taukskābes palīdz mazināt iekaisumus. Daudzi pētījumi ir apstiprinājuši labvēlīgo oleīnskābes ietekmi.
Palīdz regulēt holesterīna līmeni:

Holesterīns nav slikts. Patiesībā, ir divi holesterīna tipi:
ABLH (augsta blīvuma lipoproteīnu holesterīns)
ZBLH (zema blīvuma lipoproteīnu holesterīns)
ZBLH ir sliktais holesterīns. Tas sekmē tauku nogulsnes artērijās un sašaurina artērijas, vēnas un asinsvadus. Augsts ZBLH saturs asinsritē paaugstina sirds – asinsvadu slimību riskus.
ABLH ir labais holesterīns. Tas palīdz novērst asinsvadu sašaurināšanos. Kā uzskata ārsti un veselības aizsardzības eksperti, ABLH ir tāds kā atkritumu savācējs. Tas savāc no artērijām ZBLH un “aizsūta” to atpakaļ uz aknām. Aknas palīdz sašķelt ZBLH un izvadīt no organisma.
Jo augstāks ir ABLH, jo zemāks ir sirds slimību risks. Olīveļļa palīdz paaugstināt labā holesterīna līmeni un pazemināt sliktā holesterīna līmeni.

Olīveļļa – labie tauki:

Ir daudz pretrunīgu viedokļu par tauku lietošanu ikdienā. Tauki ir svarīga uzturviela, kas regulē daudzas dzīvībai svarīgas funkcijas jūsu organismā.
Protams, ir divi tauku tipi – veselīgie un neveselīgie.
Olīveļļa ir piepildīta ar vērīgajiem taukiem, kas ir nekaitīgi. Labie tauki jums ir nepieciešami, lai jūsu āda saglabātu jaunību un elastību. Lai smadzenes darbotos pareizi, un iekšējie orgāni būtu veseli.

Olīveļļa sargā jūsu sirds veselību:

Daudzi pētījumi atklājuši šokējošu faktu – sirds lēkme ir viens no galvenajiem nāves iemesliem pasaulē. Un vēl pētījumi parādīja, ka sirds slimības ļoti reti ir novērojamas Vidusjūras rajonā. Visticamāk, tieši olīveļļas lietošana ikdienā ir veselīgas sirds garants.

Olīveļļa uzlabo sirds veselību vairākos veidos:
  • Mazina iekaisumu:
  • Kontrolē un novērš nevajadzīgu asins recēšanu, regulē holesterīna līmeni.
  • Uzlabo asinsvadu funkciju.
  • Ja jūsu ģimenē ir bijuši sirds saslimšanas gadījumi, vai ja jums ir problēmas ar sirdi, asinsspiedienu vai holesterīna līmeni, jums nekavējoties vajadzētu sākt lietot uzturā olīveļļu.
Olīveļļa satur lielu daudzumu antioksidantu:

Olīveļļa satur pareizas uzturvielu un taukskābju proporcijas. Bez tam, olīveļļa ir bagāta ar antioksidantiem. Tie palīdz cīnīties ar nopietnām slimībām un aizkavē novecošanos.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Siera kūka

Siera kūka

SASTĀVDALAS PAMATNEI: 100g „Selgas” cepumu 1 ēdamkarote cukura 70g sviesta PAGATAVOŠANA: Sablendē cepumus, pievieno cukuru un sviestu, samīca; ar sveistu...

Lasīt visu rakstu

Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk