Pieci laktozes nepanesības simptomi un ko ar to darīt.

Pieci laktozes nepanesības simptomi un ko ar to darīt.

Ja sajūtat diskomfortu pēc tam, kad esat iedzēris vai lietojis kaut ko kas satur laktozi, piemēram, glāzi piena, tad pastāv liela iespējamība, ka jums ir laktozes nepanesība.
To izraisa apstāklis, ka tievā zarna neražo laktāzi pietiekamā daudzumā. Laktāze ir ferments, kas šķeļ piena cukurus, kas zināmi ar nosaukumu laktoze.
Cilvēki, kuri cieš no laktozes nepanesības, izjūt gāzu uzkrāšanos un diareju, pēc piena produktu lietošanas.

Spēcīgas kuņģa spazmas bieži vien signalizē par laktozes nepanesību. Ja jūsu vēders sāp pēc piena dzeršanas vai kādu citu piena produktu lietošanas, tad tas norāda, ka jūsu organisms slikti tiek galā ar laktozes pārstrādi. Ja jūsu vēders izskatās un ir uzpūties pēc laktozes lietošanas, tad tā ir vēl viena zīme, kurai jāpievērš uzmanība. Cilvēki, kuriem ir laktozes nepanesība, bieži izjūt diskomfortu kuņģī. Ja jūsu kuņģis pēc piena produktu lietošanas “sāk pārāk daudz runāties”, laktoze ir jūsu ienaidnieks.

Slikta dūša ir vēl viens laktozes nepanesības rādītājs. Ja jums paliek slikti pēc piena glāzes izdzeršanas, neignorējiet to. Vemšana ir viens no ļoti nopietniem rādītājiem, ka jums ir laktozes nepanesība.
Ja izjūtat kādu no šiem simptomiem, pierakstieties pie ārsta pēc iespējas ātrāk. Tas ir ļoti svarīgi, jo šie simptomi ir ļoti nopietni un var norādīt arī uz citām nopietnām veselības problēmām. Ārsts veiks nepieciešamās analīzes un noteiks kā ķermenis reaģē uz šķidrumiem, kas satur laktozi. Skābes un alkohola daudzums fēcēs arī uzrāda laktozes nepanesību. Ja ārsts novērtēs situāciju un konstatēs, ka jums ir laktozes nepanesība, viņš sniegs jums vērtīgus padomus, kas palīdzēs jums atbrīvoties no simptomiem, kas ir saistīti ar šo slimību.

Ja esat liels saldējums cienītājs un nespējat no tā atturēties, atrodiet saldējumu ar pēc iespējas mazāku laktozes saturu (laba alternatīva ir arī sojas saldējums). Mūsdienās dažādas laktozes alternatīvas ir pieejamas ikvienā lielveikalā, tam nevajadzētu būt sarežģītam uzdevumam. Sojas, mandeļu un rīsu piens jau gaida jūs tuvākā lielveikala plauktā.
Arī daži dabas līdzekļi var būt palīgs cilvēkiem ar laktozes nepanesību. Dabiskais jogurts, kas satur aktīvās baktērijas, ļoti bieži var izrādīties labs palīgs, lai pārtrauktu laktozes nepanesības mokas.
Ja sekosiet ārsta norādījumiem un būsiet piesardzīgs, tad pat dzīve ar laktozes nepanesību nebūs šķērslis, lai to izbaudītu, dzīvotu laimīgi un komfortabli un pat ēstu savu iecienīto kārumu – saldējumu.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk