Pirmie taisnās zarnas vēža simptomi. Kas traucē vēl pirms diagnozes uzstādīšanas

Pirmie taisnās zarnas vēža simptomi. Kas traucē vēl pirms diagnozes uzstādīšanas

Šajā rakstā pastāstīsim jums par pirmajiem taisnās zarnas simptomiem un par to, kas traucē cilvēkam vēl pirms diagnozes uzstādīšanas. Esiet vērīgi, neatstājiet novārtā savu veselību un saudzējiet sevi! Taisnās zarnas vēzis ir īpaši izplatīts vīriešiem pēc piecdesmit. Sievietēm tas tiek diagnosticēts daudz retāk. Tā ir viena no retajām likumsakarībām šīs slimības attīstībā, vēl pārliecinošāk var teikt tikai to, ka mirstība un pārāk vēla diagnosticēšana taisnās zarnas vēža gadījumā ir ļoti izplatīta. Tas ir saistīts ar slimības simptomu attīstību, kurus ne vienmēr ir viegli atklāt. Cilvēki baidās ar savām problēmām vērsties pie ārsta pat tad, kad simptomi, kas viņus traucē jau kļūst bīstami. Slimībai piemīt rinda nespecifisko simptomu, bet arī tie var norādīt uz iespējamo patoloģiju, tāpēc šādām pazīmēm būtu jāpievērš uzmanība.

Taisnās zarnas vēža gadījumā tie var būt:
Nepastāvīgas konsistences vēdera izeja

Tas nozīmē, ka īsā laika periodā fēces var izmainīties vairākkārt. No aizcietējuma līdz diarejai diennakts laikā. Tas var būt arī nepareizas diētas simptoms, taču labāk vērsties pie ārsta un pārliecināties, ka tas nav nekas nopietns.

Nepatīkamas sajūtas defekācijas laikā

Agrīnā slimības stadijā nekādu sāpju sajūtu nav, tikai diskomforts. Jo vairāk progresē slimība, jo grūtāki kļūst tualetes apmeklējumi.

Viltus trauksme

Parasti tā ir nedaudz sāpīga vai pat nesāpīga un to izraisa zarnu sieniņu nostiepšanās. To savukārt, iztaisa jau pats audzējs. Lai gan taisnā zarna ir iztukšota, ir sajūta, ka jāapmeklē tualete.

Tenesms

Tas ir kaut kas līdzīgs viltus trauksmei, izpaužas kā bieža defekācijas nepieciešamība un ir sāpīga. Tās ir zarnu muskulatūras spazmas, kas rodas, slimībai progresējot.

Gļotaini vai asiņaini izdalījumi

Ļoti satraucošs simptoms, kas raksturīgs ne tikai vēža gadījumā, bet arī pie mazāk bīstamām patoloģijām. Taču jebkurā gadījumā to noteikti nevar atstāt bez ievērības. Nepieciešama ārsta konsultācija. Šim rakstam ir informatīvs raksturs. Atcerieties, ka pašārstēšanās var būt bīstama dzīvībai! Neskaidrību gadījumā noteikti vēršaties pie sava ģimenes ārsta!

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Pasta ar liellopu

Pasta ar liellopu

SASTĀVDAĻAS: 450 grami liellopa mīkstuma divas ķiploka daiviņas pusotra ēdamkarote rīvēta ingvera pusīte čili divas ēdamkarotes sezama eļļas divas ēdamkarotes...

Lasīt visu rakstu

Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk