Šokējoši, kādu iespaidu smēķēšana grūtniecības laikā atstāj uz bērnu

Šokējoši, kādu iespaidu smēķēšana grūtniecības laikā atstāj uz bērnu

Jaunā pētījumā atklāts, ka smēķēšana grūtniecības laikā var atstāt nopietnas sekas uz bērna veselību pat 5 gadus pēc bērniņa dzimšanas.
Šokējoši arī tas,ka asinsanalīzēs iespējams uzzināt to, vai māte grūtniecības laikā ir smēķējusi. Nepakļauj savu bērnu kaitīgu vielu ietekmei!
Eksperti brīdina, ka smēķēšana grūtniecības laikā var nodarīt nopietnu kaitējumu tava bērna asinīm, negatīvās sekas bērnam novērojamas vēl 5 gadus pēc dzimšanas.

Jauns pētījums atklājis, ka veicot asinsanalīzes bērniem līdz 5 gadu vecumam, ir iespējams noteikt, vai viņu mātes grūtniecības laikā smēķējušas. Tagad iespējams noteikt arī to, vai māte saskārusies a ķimikālijām, nekonstatētām infekcijas slimībām vai dzērusi netīru dzeramo ūdeni.
Zinātnieki cer, ka veicot šos pētījumus viņiem izdosies izprast saikni starp hroniskām slimībām, tādām, kā autisms, aptaukošanās, sirds slimībām un mātes ķermeņa pakļaušanu dažādu kaitīgo vielu ietekmei.

Daktere Margareta Daniela Falina, pētījuma vadītāja Džona Hopkina Universitātē Blūmbergas Publiskās veselības skolā, pastāstīja: “Mēs jau ilgi zinām, ka ķermenis uzkrāj dažādas vielas – piemēram, kaulos atrodams svins utml. Mēs nezinājām, ka kaut kas tik viegli ievācams kā asinis var noteikt vielas, ar kurām esi saskāries, pat vel pirms dzimšanas.” Eksperimenta laikā Dr. Falinas komanda pārbaudīja 531 bērnudārznieka asinis sešās dažādās ASV pilsētās, kā arī runāja ar bērnu mātēm par to, vai viņas grūtniecības laikā ir smēķējušas. 81% gadījumu, zinātniekiem precīzi izdevās pateikt vai bērns pirms dzimšanas ir pakļauts nikotīna iedarbībai.
Dr. Falina cer, ka šis eksperiments tiks turpināts un zinātniekiem izdosies identicēt arī citus toksīnus, kas atrodami asinīs.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk