Septiņi dzērieni, kuri var aizstāt kafiju

Septiņi dzērieni, kuri var aizstāt kafiju

Kafija ir viens no visiecienītākajiem dzērieniem pasaulē. To novērtē par mundruma efektu, garšu un desmitiem pagatavošanas iespējām. Bet ko darīt ka tā vai cita iemesla dēļ jums no kafijas ir jāatsakās?
Ārsta ieteikums, bezmiegs vai personīgā izvēle – lai kāds arī būtu iemesls, jūs sākat aizdomāties par to, kāds dzēriens varētu kļūt par jūsu ikdienas pavadoni. Tas atkarīgs no jūsu personīgajām garšas izvēlēm un dzēriena īpašībām.

Mēs esam apkopojuši pašus populārākos dzērienu variantus:
MASALA

Ļoti iecienīts indiešu dzēriens. To bieži izvēlas tie, kas nolēmuši atteikties no kafijas. To gatavo no melnās tējas, piena, medus un dažādām garšvielām. Var izmantot kardamonu, kanēli, krustnagliņas, kaltētu ingveru un pat melnos piparus – tas padarīs šo dzērienu patiesi neparastu. Masalai piemīt tonizējošs efekts un pēc garšas tā attālināti atgādina kafiju ar pienu, bet ir daudz maigāka un vērtīgāka.

CIGORIŅI

Šis dzēriens ir pirmais, cilvēcei zināmais, kafijas aizvietotājs. Tas ir iemantojis popularitāti ar savu kafijai līdzīgo garšu un pagatavošanas veidu. Cigoriņu dzēriens var palīdzēt samazināt cukura līmeni asinīs, stiprināt imunitāti un atbrīvot no satraukuma, kuru kafija tieši veicina.

KAKAO

Ideāli piemērots tiem, kas meklē nevis uzmundrinošu dzērienu, bet gan garšu. Jo kakao, tāpat kā kafiju, var pagatavot desmitiem dažādos veidos – tīrā veidā, ar pienu, ar garšvielām vai sīrupiem, karstu vai ar ledu. Bez tam, šis dzēriens ir flavonoīdu avots, kas palīdz ādas skaistumam, tajā ir magnijs, kalcijs, cinks, dzelzs, kālijs, pateicoties kuriem tiek palēnināti organisma novecošanās procesi.

ZAĻĀ TĒJA

Zaļā tēja – vērtīgs kafijas aizstājējs, kas pēc garšas ļoti atšķiras, bet arī tai piemīt uzmundrinošs efekts. Tas ir labs variants tiem cilvēkiem, kuriem nepatīk kafijas garša. Tēja iedarbojas maigāk nekā kafija, bet efekts ir ilgstošāks, tāpēc zaļo tēju labāk nedzert vakarā. Vēl zaļā tēja normalizē vielmaiņu, kuņģa darbību, palīdz holesterīna samazināšanā un cīņā pret kariesu. Lai arī pagatavošanas variantu nav daudz, izvēle tomēr eksistē – varat to baudīt tīrā veidā, ar medu vai cukuru, ar citronu vai zālītēm.

MATE TĒJA

Zaļais pulveris, ko savāra kā tēju arī ir populārs to cilvēku vidū, kuri atteikušies no kafijas dzeršanas. Tas ir tāpēc, ka mate tējai ir izteiksmīga garša un uzmundrinošs efekts.

INGVERA TĒJA

Ingvera tēja īpaši noderīga būs tiem, kuri pavisam nesen atteikušies no kafijas un izjūt tās trūkumu, īpaši rīta cēlienā. Tase ingvera tējas ar citronu no rīta palīdzēs atbrīvoties no noguruma, slikta noskaņojuma, aktivizēs smadzeņu darbību. Un nenāk par ļaunu lieku reizi atcerēties, ka ingvers palīdz stiprināt imunitāti.

ŽEŅŠEŅA TĒJA

Žeņšeņa sakne bieži ir sastopama enerģijas dzērienu sastāvā. Tas norāda uz šī auga uzmundrinošajām īpašībām. Pagatavot tēju ir pavisam vienkārši – izmantojiet jau kaltētu sakni vai novārījumu, kuru aplejiet ar karstu ūdeni. Vai esat gatavi izmēģināt kādu no augšminētajām kafijas alternatīvām?

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk