Septiņi ikdienas ieradumi, kas bojā jūsu aknas

Septiņi ikdienas ieradumi, kas bojā jūsu aknas

Aknas ir viens no mūsu orgāniem, kas ir noslogots visas diennakts garumā un strādā perfekti, bez jebkādām kļūdām. Tās spēlē būtisku lomu jūsu ķermeņa veselības uzturēšanā un metabolisma līmeņa balansa nodrošināšanā. Viss, ko ēdat ikdienā, visi jūsu ieradumi ietekmē aknu veselību. Aknu veselība ir tikpat svarīga, kā sekošana jūsu ārējam izskatam.

Aplūkosim septiņus ieradumus, kas bojā jūsu aknas:
Alkohola lietošana:

Pārlieku liela alkohola lietošana var bojāt jūsu aknu funkcijas. Ja katru dienu izdzerat daudz alkohola, tad jūsu aknas ne tikai būs aizņemtas, lai likvidētu tā toksisko iedarbību, bet arī nevarēs veikt citus uzdevumus.
Tas ir viens no iemesliem, kas izraisa aknu bojājumus agrīnajā stadijā. Alkohols nogalina aknu veselās šūnas un mazina tās spēku. Akna var saslimt un iekaist. Centieties izvairīties no pārlieku liela alkohola patēriņa, ja vēlaties saglabāt savas aknas veselas.

Nekvalitatīvs ēdiens un aptaukošanās:

Nekvalitatīva ēdiena lietošana, kuram nav pareizās barojošās vērtības, var izraisīt aknas aptaukošanos. Šajā gadījumā aknām ir vairāk jāstrādā, cenšoties samazināt bojāto šūnu skaitu. Tas var izraisīt aknas atteikšanos strādāt. Tāpēc cenšaties ēst vairāk zaļos lapu dārzeņus, svaigus augļus, zaļumus, kas satur vitamīnu C un izvairieties no konservētas pārtikas.

Hepatīts

Hepatīts ir zināms kā kritiska slimība, kas bojā visu organismu. No šīs slimības katru gadu mirst daudz cilvēku. Hepatīts ir atbildīgs par jūs aknas veselības bojāšanu. Jūsu aknas veselās šūnas, kas efektīvi funkcionē, kļūst vājākas un tas var novest pie aknu nepietiekamības.

Smēķēšana

Regulāra smēķēšana bojā vispārējo cilvēka veselību un traucē aknām strādāt pilnvērtīgi. Cigaretes, ko regulāri izsmēķējat, organismā ražo kaitīgas ķīmiskas vielas, kas bojā aknu šūnas un visa akna kļūst sāpīga, kas var izraisīt aknu nepietiekamību.

Miega traucējumi

Pētījumos tika pierādīts, ka cilvēkiem, kuriem ir miega traucējumi, ir problēmas ar aknām. Bez tam, slikta miega kvalitāte var izraisīt gremošanas sistēmas problēmas, aptaukošanos un sirds – asinsvadu problēmas.

Fizisko aktivitāšu trūkums

Fiziskas aktivitātes ir obligātas visiem cilvēkiem, kas vēlās veselus iekšējos orgānus un labu izskatu. Pa, ja jums nav problēmas ar lieko svaru, jums vienalga ir jāveic fiziskie vingrinājumi. Tiem nav jābūt smagiem un sarežģītiem. Dariet to, kas sagādā jums prieku un apmierinājumu.

Tualetes neapmeklēšana

Katru reizi, kad jūtat nepieciešamību pačurāt, neignorējiet to. Ja regulāri neapmeklējiet tualeti tad, kad tas ir nepieciešams, tas slikti ietekmē jūsu nieres un aknas. Īpaši svarīgi ir apmeklēt tualeti no rīta, pēc pamošanās.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk