Tā ir lielākā kļūda, kuru varat pieļaut, uzlādējot savu iPhone

Tā ir lielākā kļūda, kuru varat pieļaut, uzlādējot savu iPhone

Un no tās var ļoti viegli izvairīties! Ir daudz kļūdu, kuras varat pieļaut, kad runa ir par iPhone. Dažas no tām ir acīmredzamas, piemēram, mest telefonu tualetes podā vai nekad neizmantot aizsargvāciņu. Daža ir mazāk acīmredzamas. Piemēram, vai zinājāt, ka nekad, mēs atkārtojam – NEKAD! nevajag atstāt telefonu uzlādēt pa nakti? Un tā nav nekāda pilsētas leģenda. Vadošais viedtālruņu pētnieks Somdip Dey paskaidroja, kāpēc tas ir ļoti slikts ieradums.

Atstāt telefonu uzlādēt pa nakti – kur ir problēma?

“Uzlādēt telefona bateriju, kamēr jūs guļat ir norma, jo tas ir ērti. Bet vairumā gadījumu mēs pat nedomājam par sekām. Ilgstoša baterijas uzlādēšana var novest pie jūsu telefona uzkaršanas, - brīdina Somdip Dey, Eseksas universitātes (Lielbritānija) zinātnieks. Pētījumi ir pierādījuši, ka pārlieku ilga jūsu iPhone uzlāde patiesībā var novest pie akumulatora ietilpības samazināšanās par 25% divu gadu laikā, salīdzinot ar parasto procedūru, kad mēs uzlādējam telefonu līdz uzlādes cikla beigām, tātad – līdz “pilnai” baterijai.”

Ak! Nevajag tā darīt!

“Uzlādes cikls – kad jūsu telefona baterija pāriet no izlādējušās vai gandrīz izlādējušās un pilnu. Pastāvīga telefona uzlāde izraisa ķīmisku jonu apmaiņas reakciju mūsu telefonu akumulatoros, kas pasliktina kopējo uzlādes ietilpību. Tāpat pētījumi parādīja, ka jūsu iPhone baterijas pārkaršana var novest pie darba temperatūras paaugstināšanās, kas gala rezultātā var krietni vien saīsināt telefona kalpošanas laiku.

Jūs taču negribat, lai tā notiktu?

“Tas var novest pie lietošanas laika saīsināšanās vidēji divas reizes, ja darba temperatūra paaugstinās par 10 – 15 grādiem ilgākā laika periodā”, - turpina zinātnieks.

Ko tad īsti darīt?

“Ja jūs gribat lietot savu iPhone un nesūdzēties par tā produktivitāti, kā arī par akumulatora ietilpību vai tā nomaiņu, tad nākamreiz uzlādējiet telefonu dienas laikā. Pagaidiet, kamēr baterijas uzlāde sasniegs 95% un izmantojiet to, kamēr tā neizlādēsies par mazāk kā 10%, bet pēc tam uzlādējiet atkal tādā pašā veidā.”

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk