Tu neticēsi: arī vīriešiem mēdz būt PMS!

Tu neticēsi: arī vīriešiem mēdz būt PMS!

Ir pieņemts uzskatīt, ka tikai sievietes pirms mēnešreizēm kļūst agresīvas, viegli aizkaitināmas un kaprīzas. Taču vīriešiem, starp citu, arī ir sava veida PMS. Esi pārsteigta? Tūlīt paskaidrosim!

Kāds vēl “vīriešu PMS’’?!

Sieviešu PMS, kā tev labi zināms, ir lasāms kā ‘’pirmsmenstruāciju sindroms’’. Vīriešiem, protams, nekādu menstruāciju nav, tā kā arī viņu sindroms sauksies savādāk - AVS (IMS, Irritable Male Syndrome), aizkaitināta vīrieša sindroms. Šo terminu izdomāja psihoterapeits Džeds Daimonds, lai izskaidrotu visai pasaulei, ka abi dzimumu pārstāvji var nonākt hormonālo svārstību varā.

Kas notiek AVS laikā

AVS var raksturot kā paaugstināta jūtīguma, frustrācijas, neizskaidrojamas trauksmes un dusmu stāvokli, kas saistīts ar bioķīmiskām izmaiņām un pārkārtošanos vīrieša organismā. Starp citu, pēc pētījumu datiem, ar šo sindromu sastopas ne tikai cilvēki, bet arī zīdītājdzīvnieku tēviņi pie testosterona krituma.

Kāds ir AVS iemesls

Zinātnieki saka, ka hormoni (kurus mēs, diemžēl, ne visai varam ietekmēt) - ir tikai daļa no kopbildes. Ja tavs vīrietis kādā noteiktā brīdī pēkšņi kļūst kaprīzs vai īgns bez redzama iemesla, tad zini, ka pie vainas var būt papildus stresa ‘’kārta’’ darbā vai, piemēram, nepareizs uzturs, kas kļuvuši par galvenaijiem AVS palaišanas mehānismiem. Turklāt, kā piebilst eksperti, AVS izpausmi var etekmēt arī tas, kā tu pati pārdzīvo savu PMS. Notiek sava veida atspoguļošanās, un, jo vairāk vīrietis tevi mīl, jo tas izpaužas spēcīgāk.

Kā viņam palīdzēt to pārvarēt

Viss ir vienkārš: padomā, ko tev pašai gribētos šādā gadījumā. Paskaties, ko viņš ēd, un, ja pēdējo dienu laikā tie ir bijuši vieni vienīgi burgeri, pagatavo gardas un veselīgas vakariņas. Parunā ar viņu par darbu, cenšoties nepaust savu notiekošā vērtējumu, taču atbalstot viņu. Visbeidzot, esi iecietīga pret vīrieti, zinot, ka arī viņam kādreiz nākas tikt galā ar kaut ko līdzīgu PMS - vienkārši nopērc paciņu viņa iemīļotāko čipsu un ļauj viņam palikt vienatnē ar savu hokeju.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk