Vai gultas veļa ir jāgludina?

Vai gultas veļa ir jāgludina?

Tā vēsturiski ir iekārtojies, ka sievietēm pēc katras veļas mazgāšanas vienmēr nākas gludināt milzu veļas kaudzes. Šī nodarbe ātri nogurdina, jo dažreiz tā ievelkas vai uz pusi dienas. Par laimi, sadzīve un tās noteikumi mēdz mainīties. Un tā kā būtu jau laiks padomāt par saprātīgu līdzekļu un laika ekonomiju.

Mēs centīsimies rast atbildes uz jautājumu, vai tiešām ir jāgludina gultas veļa ik reizi pēc mazgāšanas, ja to maina uzreiz pēc pirmās lietošanas.

Gludināšanas ieguvumi un trūkumi

Spriedelējumu ir sakrājies diezgan daudz, tāpēc tiksim skaidrībā.

Kāpēc gludināt ir vērts:
,p>Galvenais iemesls - estētisks ārējais izskats. Cilvēki vēlas, lai tīra gultas veļa stāvētu glīti salikta skapī kaudzītē. Un, pārklājot gultu, palagi ideāli nostieptos.

Pateicoties papildus karstajai apstrādei, tiek iznīcināti mikrobi un baktērijas. Sevišķi aktuāli tas ir tad, ja jūs mazgājat veļu zemā temperatūrā.

Tiek uzskatīts, ka izgludināta veļa ir maigāka ādai.

Ir nepieciešams, lai mājās būtu pāris izgludinātu veļas komplektu negaidītu ciemiņu ierašanās gadījumā.

Kāpēc gludināt nevajag:

Gludinot samazinās auduma higroskopiskās funkcijas. Citiem vārdiem sakot, veļa sliktāk uzsūc mitrumu. Tas izjauc ķermeņa temperatūras režīmu, bet vēlāk noved pie veselības pasliktināšanās kopumā.

Gludinot veļu, uzkrājas statiskā elektrība, kas arī rada diskomfortu un traucē normālam miegam.

Atteikšanās no gludināšanas var ievērojami samazināt elektrības patēriņu. Bet laiku un savus spēkus var veltīt patīkamākām nodarbēm.

Šodien var iegādāties dažādus mazgāšanas līdzekļus, kas sniedz gludinātas veļas efektu.

Vienmērīgi izkarot gultas veļas komplektu žāvēšanai, ieloces ir iespējams minimizēt.

Kad veļa noteikti ir jāgludina?
  • ja kādam ģimenē ir ādas salimšanas;
  • ja tā ir jaundzimušo veļa;
  • veļa obligāti jāgludina gulošiem invalīdiem un cilvēkiem, kam pastāvīgi jāievēro gultas režīms.
Kā pareizi gludināt gultas veļu?

Gultas veļas komplekti tiek šūti no dažādiem audumiem, un tiem ir dažāda forma. Pastāv veļa, kas nav jāgludina, jo audums pats par sevi neburzās un ir ļoti plāns. Piemēram, žakarda un kalikona audumi spēj saglabāt savu sākotnējo izskatu, ja tos pareizi žāvē. Tūlīt pēc mazgāšanas iztaisnojiet audumu ar rokām un noklājiet to uz līdzenas horizontālas virsmas.

Zīda un atlasa gultas veļa ir jāgludina zemā temperatūrā, tad tā izskatās estētiski skaistāka. Tikai pirms gludināšanas zem gludekļa palieciet mīkstu, plānu audumu. Bet vēl labāk ir gludināt ar tvaika gludekli.

Izžāvētu kokvilnas veļu izlīdzināt ir visai problemātiski. Dabisko audumu gludiniet no labās puses augstā temperatūrā. Varat izmantot mitro tvaiku, ja gludeklim ir tāda funkcija. Ja audums ir izšūts, zem gludekļa ir jāpaliek mīksta pamatne, lai nesabojātu rakstu.

Tīra, izgludināta veļa neapšaubāmi izskatās ļoti glīti un patīkami. Taču atcerieties, ka augstas temperatūras nelabvēlīgi ietekmē auduma šķiedras: pastāvīgi gludinot, audums drīz vien kļūs blāvāks, zaudēs elastību un sāks plīst. Izvēle ir jūsu ziņā!

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk