Zīdaiņa barošana. Piektais mēnesis.

Zīdaiņa barošana. Piektais mēnesis.

Piektajā dzīves mēnesī mazulis joprojām “ēd mammu”. Bet, tā kā mazulis aktīvi aug un attīstās, jums uzmanīgi jāseko pareizai mazuļa barošanai un jābūt pārliecinātai, ka bērns ir paēdis. Un ja bērns ir vesels, aktīvs, viņam nekas nesāp – jums nav par ko satraukties.
Dažreiz mēdz būt tā, ka mazulim sāk nepietikt mammas piena vai kādu iemeslu dēļ bērns sāk atteikties ēst mammas pienu. Šis varētu būt tas brīdis, kad labi uzsākt piebarošanu.

Vislabāk piebarošanu uzsākt ar sulu, vēlāk tas jau varētu būt augļu biezenis. Un, protams, ar jauno piebarojumu bērnam būs iespēja saņemt vitamīnus, ogļhidrātus un minerālvielas. Tie stimulē bērna zarnu trakta darbību un ļauj tam strādāt pilnvērtīgi.
Pēc ābolu sulas piedāvāšanas var piedāvāt bērnam sulu ar mīkstumu. Tā lieliski palīdzēs stimulēt bērna gremošanas sistēmu. Izspiestās sulas daudzumu piektajā mēnesī var palielināt līdz 50 ml.
Bērnam var piedāvāt ābolu, kas nedaudz sakasīts ar karotīti. Nomizojat ābolu, tad ar karotīti mazliet sakasiet mīkstumu un nedaudz dodiet bērnam. Tādā veidā vēlāk varat iepazīstināt bērnu ar bumbiera un banāna garšu. Vasarā tā var būt aprikoze un persiks. Un tikai tad, kad esat pārliecinājusies, ka bērna reakcija uz kārtējo jauno produktu ir pozitīva – neparādās izsitumi, ir normāla vēdera izeja, varat piedāvāt nākamo jauno piebarojumu. Varat iegādāties arī gatavos biezeņus, kurus var nopirkt lielveikalos vai aptiekās. Bet vasaras beigās un rudenī, kad ir ienākusies vietējā raža, būtu grēks neizmantot mūsu pašu dārzos izaudzēto. Protams, ziemā un pavasarī labāk izmantot jau gatavos biezeņus burciņās, jo tie ir gatavoti no sezonā esošajiem augļiem un ogām, izmantojot pareizās tehnoloģijas.

Jebkurā gadījumā, arī augļu biezeni, tāpat kā sulu, sākumā dodam pa pustējkarotei vienā barošanas reizē. Ja viss kārtībā, nākamajā dienā dodam mazliet vairāk. Iespējams, sākumā bērns spļaus ārā jauno ēdienu, bet jāturpina piedāvāt, jo viņam jāpierod pie jaunās garšas.
Bērns zina, ka mammas pieniņš ir visgaršīgākais, vissaldākais un jaunā garša bērna ir nepierasta. Ēdienreizes sākumā piedāvājam biezeni vai sulu, tad dodam pieniņu. Ar laiku bērns pieradīs un izbaudīs jaunās garšas. Piektā mēneša beigās biezeņa daudzums var sasniegt četras tējkarotes.
Bērnu ārsti neiesaka dot vīnogu sulu bērniem līdz gada vecumam, jo ir iespējamas spēcīgas alerģiskas reakcijas un problēmas ar kuņģi. Arī ar zemenēm un avenēm ir jābūt ļoti uzmanīgiem, tāpat arī ar citrusaugļiem.
Ja bērnam, pēc jaunā ēdiena pagaršošanas ir parādījušies izsitumi vai jel kāda cita alerģiska reakcija, piebarojums ir jāpārtrauc un pēc iespējas ātrāk jākonsultējas ar ārstu.

Atgādinām, ka pateicoties tam, ka jūsu mazulis aktīvi aug un attīstās, ir sācis ēst ne tikai mammas krūti, bet arī piebarojumu, starplaiki starp ēdienreizēm var palielināties.
Bērna svaram, salīdzinot ar piedzimšanas svaru, ir jādubultojas. Naktī, lai kārtējo reizi paēstu, vajadzētu celties aizvien retāk.
Šajā vecumā bērnam diennaktī būtu jāapēd 900 grami barības, ieskaitot mammas pienu, vai ja bērns ēd piena maisījumu, tad to, un piebarojumu.
Un tomēr. Bērnu ārsti iesaka barot bērnu ar krūti un par piebarojumu domāt tikai pēc sešu mēnešu vecuma. Jo mammas piens mazulim ir gan ēdiens, gan dzēriens, gan deserts. Tas ir vislabākais jūsu bērniņam!

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk