Tavam kaķim patīk dators?

Tavam kaķim patīk dators?

Daudziem kaķiem teju iecienītākā vieta mājās ir datora klaviatūra, tāpēc nereti gadās, ka saimnieka iesāktais darbs vai nepabeigtā e – pasta vēstule pazūd nebūtībā, nemaz jau nerunājot par to, ka klaviatūrā sabirst spalvas.

Pieci padomi, kā kaķi atturēt no darbošanās gar klaviatūru:

Ja pieķer savu kaķi lecam uz klaviatūras, met viņa virzienā polietilēna maisiņu vai plastmasas pudeli, kurā iebērta sauja sīko monētu. Protams, tavs mērķis nav vis trāpīt kaķim, bet sabiedēt viņu, lai citreiz datoram vairs netuvojas.

Var mēģināt kaķi atbaidīt ar kādiem priekšmetiem, kas rada viņa ausīm nepatīkamu skaņu – pīkstināt gumijas rotaļlietu, iepūst hokeja fanu taurē.

Var noderēt arī klaviatūras tīrīšanas līdzeklis flkaonā – arī aerosolam raksturīgā šņākoņa kaķiem netīk, un, ieraugot tā flakonu līdzās klaviatūrai, kaķis, iespējams, datoram vairs netuvosies.

Daudziem kaķiem nepatīkams ir citrusaugļu aromāts, tādēļ galda virsma regulāri jāapstrādā ar citrusu smaržu saturošu līdzekli.

Var nevis mēģināt iespaidot kaķi, bet paslēpt pašu klaviatūru. Piemēram, nopirkt datorgaldu ar klaviatūrai paredzētu izvelkamu plauktiņu vai iegādāties stingra materiāla klaviatūras uzliktni, paredzētu aizsardzībai pret putekļiem, netīrumiem un citiem bojājumiem.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk