7 simptomi, kas liecina-tev trūkst B12 vitamīns. Neignorē tos!

7 simptomi, kas liecina-tev trūkst B12 vitamīns. Neignorē tos!

Mēs uzņemam vitamīnus kopā ar ēdienu, tāpēc ir tik svarīgi, lai uzturs būtu pilnvērtīgs.

Kā noteikt B12 vitamīna trūkumu.
1. Nāk miegs

Viens no simptomiem, kas liecina, ka jums trūkst B12 vitamīns, ir nogurums. Atbildi sev uz jautājumu, vai miegā pavadi pietiekamu stundu skaitu. Ja guli 8 stundas vai vairāk, bet joprojām jūties noguris, visticamāk, ka organismā ir nepietiekams B12 vitamīna daudzums.

2. Reibst galva

Vitamīna B12 trūkums organismā var izraisīt ne tikai miegainību, bet arīreiboni. To var novērot, piemēram, strauji pieceļoties kājās vai ejot pa kāpnēm.

3. Vāji muskuļi

Spēcīgi muskuļi satur ievērojami daudzumu sarkano asins šūnu, taču, ja tev organismā ir neietiekams B12 vitamīna daudzums, tad šūnas netiek pilnvērtīgi nodrošinātas ar skābekli. Tas var izraisīt muskuļu vājumu.

4. Tirpšana

Bojātu nervu galu gadījumā vari izjust tirpšanu un sajūtu, ka esi dabūjis strāvas triecienu. B12 vitamīna trūkums bieži cilvēkiem liek šādi justies.

5. Slikta atmiņa

B12 vitamīns nodrošina smadzeņu apgādi ar skābekli. Tā trūkuma gadījumā tavas koncentrēšanās spējas var būt samazinātas, kā arī parādās problēmas ar atmiņu. Dodoties pie ārsta un veicot asins analīzes, visticamāk, ka šādos gadījumos tiks konstatēts B12 vitamīna trūkums. Tāpēc ir vērts simptomiem pievērst uzmanību.

6. Bāla āda

Vai tava seja ir bāla? Arī šo simptomu var izraisīt nepietiekams B12 vitamīna daudzums organismā.

7. Tev uz mēles ir gludi sarkani plankumi

Uz mēles atrodas garšas kārpiņas un siekalu dziedzeri. B12 vitamīna trūkuma gadījumā uz mēles var parādīties sarkani gludi plankumi.

Ko nodrošina B12 vitamīns
Grūtniecība noris bez sarežģījumiem

Ļoti būtiski, lai grūtniecības laikā organismam netrūktu vitamīnu-lai auglis pareizi attīstās un grūtniecība norit bez komplikācijām.

Kaulu veselība

Lai gan osteoporoze bieži ir saistīta ar vecumu, vitamīns B12 spēlē būtisku lomu kaulu blīvumā. Jūsu kauli būs stipri un veseli, ja organismā būt pietiekams B12 vitamīna daudzums.

Depresijas simptomu mazināšana

B12 vitamīna trūkums var ietekmēt smadzeņu serotonīna ražošanu. Vitamīns B12 kopā ar pārējiem B grupas vitamīniem nodrošina nervu sistēmas veselību. Cilvēki, kuriem ir B12 vitamīna decīts, var ciest no depresijas.

Vai tev ir kāds no simptomiem?

AVOTS: zeltene.eu

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk