Iestādi savas dārza veltes savādāk un Tu būsi pārsteigts ar rezultātu!

Iestādi savas dārza veltes savādāk un Tu būsi pārsteigts ar rezultātu!

Neskaitāmu gadsimtu garumā, kamēr cilvēki audzēja dārzeņus, tie pamanīja, ka ir dārzeņi, kas lieliski aug kopā, bet ir tādi, kas cits citam ļoti traucē un tādēļ nav iespējams novākt vēlamo ražu.
Dārzeņi, zaļumi vai ziedi var palīdzēt cits citam augt, nodrošinot augsni ar barības vielu papildinājumiem vai "atbaidot" dažādus kaitēkļus. Gudra dārzeņu stādīšana sola labu ražu.

Kādus kaimiņus izvēlēties, stādot dārzeņus? Šī ir visīstākā māksla, ja runa ir par dārzkopību. Katru dārzeni nestādiet pa vienam, bet gan kopā ar viņiem vispiemērotākajiem kompanjoniem. Šāda gudrā stādīšana samazinās kaitēkļu un citu nelabvēlīgo faktoru ietekmes sekas.

Kādus dārzeņus stādīt kopā?

Brīnumainais trio: kukurūza, zirņi un ķirbji
Noslēpumu šo dārzeņu simbiozei zināja jau senie Amerikas indiāņi. Kukurūza atbalstīs zirņus, kuri augsnei sniedz slāpekli, bet ķirbis neļaus augt nezālēm.

Vēl viena laba kombinācija: sīpoli ar burkāniem
Sīpoli pasargās burkānus no kaitēkļiem, jo tie izdala vielu, kas zināma kā alicīns – tai piemīt insekticīdu un fungicīdu īpašības.

Tomāti un baziliks – ne tikai labs salikums salātos
Šiem augiem ir nepieciešama vienāda augsne. Turklāt baziliku smarža nepatīk gliemežiem, kuri tik bieži apsēž tomātus. Starp citu, tomātu raža būs daudz gardāka, ja tai blakus būs audzis baziliks.

Sviesta pupas, saldā paprika un baklažāni
Paprika un baklažāni pieskaitāmi pie vienas dzimtas, tādēļ viņiem ir nepieciešama vienlīdzīgi audzēšanas nosacījumi. Savukārt blakus augošās sviesta pupas pasargās baklažānus no Kolorādo vaboles jeb Kartupeļu lapgrauža.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk