Ko vecākiem nevajadzētu darīt bērnu klātbūtnē

Ko vecākiem nevajadzētu darīt bērnu klātbūtnē

Bērni aug ļoti ātri un vecāki pat nemana, kā paiet laiks, dažreiz palaižot garām iespēju kā nākas audzināt savu atvasi. Dažreiz tā iznāk laika trūkuma, dažreiz nolaidības dēļ. Bet iznākums vienmēr ir viens un tas pats: bērni neciena vecākus, neuzklausa viņu viedokli.

Bērnu audzināšana nav no tiem vieglākajiem uzdevumiem. Varētu pat teikt, ka tā ir īsta māksla. Un nodarīt kaitējumu bērnu psihei un sabojāt viņu nākotni var pavisam vienkārši – nepievēršot uzmanību savai uzvedībai un nelielām vieglprātībām. Visspēcīgāko ietekmi uz bērniem, protams, atstāj vecāki, tad radinieki, draugi un paziņas. Diezin vai kāds oponēs apgalvojumam, ka vecāku ietekme uz bērniem spēlē milzīgu lomu viņu audzināšanā un psihes attīstībā. Vecāki ir vissvarīgākie cilvēki bērnu dzīvē un ne tikai tāpēc, ka tuvāka viņiem neviena nav, bet arī tāpēc, ka vecāki ir paraugs atdarināšanai, vai nu viņi to vēlās, vai nē. Ir daži nerakstīti likumi labiem vecākiem, kuri palīdzēs jums izaudzināt laimīgu un pieklājīgu cilvēku.

Nemelo

Pieprasīt no saviem bērniem to, lai viņi vienmēr saka patiesību, ir liekulīgi, īpaši tad, ja viņi redz, kā jūs melojat. Tādā gadījumā uz savu bērnu godīgumu varat necerēt. Sāciet ar sevi!

Nepārkāp ielu satiksmes noteikumus

Visīstākais noziegums ir šķērsot ielu pie sarkanās gaismas ar bērnu pie rokas. Reiz redzēju mammu, kas šķērsoja ielu tieši priekšā mašīnai, kamēr viņas bērns stāvēja un gaidīja zaļo gaismu luksoforā. Uz tādu apzinīgumu varat necerēt, ja pats neesat bērnam to iemācījis.

Nekritizē radiniekus un paziņas bērnu klātbūtnē

Lai bērni cienītu radiniekus, draugus, vectētiņu un vecmāmiņu, nekad nestāstiet viņiem, kā (iespējams) attiecaties pret tiem. Pat ja jums nav tās labākās attiecības ar sievasmāti (vīramāti), bērnu klātbūtnē viņas kritizēt nevajadzētu. Pretējā gadījumā šīs attiecības sabojāsiet vēl vairāk, bet bērni necienīs ne jūs, ne vecmāmiņu.

Nenoskaidro attiecības ar partneri bērnu klātbūtnē

Ņemiet vērā, ka jūsu lolojums noteikti kopēs savu vecāku uzvedību arī savas ģimenes dzīves veidošanā. Ja viņš redzēs mammas un tēta pastāvīgos strīdus, tad pieņems to kā uzvedības normu. Ja no visas sirds gribat, lai bērns būtu laimīgs, bet attiecības ar partneri ir jāskaidro, dariet to tad, kad bērna nav mājās.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk