12 depresijas ārstēšanas paņēmieni, kas var jums atkal justies laimīgiem

12 depresijas ārstēšanas paņēmieni, kas var jums atkal justies laimīgiem

Depresija ir enerģiju patērējošs stāvoklis, kas var apgrūtināt kaut ko darīt - pat lietas, kas var palīdzēt jums justies labāk. Un, lai arī depresijas pārvarēšana nav viegla, tā nebūt nav neiespējama. Jūs nevarat īsti “izkāpt no tā”, taču ir tik daudz, ko jūs nemaz nezināt, ko varat darīt, pat ja jūsu depresija ir spītīgi noturīga.

Pastāv fakts, ka pat domāšana par lietām, kuras jums varētu palīdzēt justies labāk, var novājināt jūs, toties tas nepadara šīs lietas par neiespējamām un neizpildāmām. Starp grūto un neiespējamo ir atšķirība, un to var izmantot savā labā, kad cenšieties tikt galā ar depresiju.

Lai gan pirmais solis vienmēr ir visgrūtākais (neatkarīgi no tā, vai jums ir depresija, vai nē), tas ir kaut kas tāds, ko jūs variet sākt darīt jau šobrīd. Un jebkura no šīm ieteiktajām lietām ievērojami paaugstinās jūsu garastāvokli un enerģiju vairākas stundas, kas ir vairāk nekā pietiekami, lai sāktu otro atveseļošanās soli.

Lūk, ko jūs varat darīt, lai palīdzētu sev.
1. Runājiet ar vienu cilvēku par savām izjūtām

Zvaniet viņiem pa tālruni vai, vēl labāk, satiecieties aci pret aci. Atklājiet savas jūtas un netiesājiet sevi šajā procesā. Ļaut viņiem uzklausīt jūs ir būtiski, ja vēlaties sasniegt emocionālu mieru.

2. Brīvprātīgi palīdzot kādam citam

Lai arī palīdzības sniegšana tiek novērtēta, ja runa ir par depresiju, mēs bieži aizmirstam, ka mums ir arī iespējas palīdzēt kādam citam. Šo rīcību vienmēr ir vieglāk izdarīt, nekā saskarties pašam ar savu depresiju. Citu uzklausīšana palīdzēs jums gūt ieskatu depresijā, kas varētu noņemt miglu no jūsu prāta un likt jums redzēt lietas piepildītākas, un omptimistiskākā veidā.

3. Pavadiet nedaudz laika dabā

Daba ir pārsteidzošs antidepresants. Tas ir tāpat, kā ja jūs ieietu vietā, kas elpo un dzīvo - un sniedz aizsardzību. Ja līdz šim neesat mēģinājis pastaigāties dabā, tagad ir vislabākais laiks, kad to sākt. Jums patiks katra tur pavadītā sekunde.

4. Dariet kaut ko spontānu

Spontānums iedarbina adrenalīnu un ļauj jums būt radošam un iesaistīties visā, ko darāt. Faktiski, ir ļoti gudri izvairīties no blāviem un paredzamiem uzdevumiem, ārstējot depresiju. Tā vietā padomājiet par kaut ko, ko vēlaties darīt, un daudz nedomājot par to – vienkārši dariet to. Esiet spontāns.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk