Ko cilvēki nožēlo pirms nāves

Ko cilvēki nožēlo pirms nāves

Vai esi aizdomājies par dzīves jēgu, mērķiem? Neesi, bet varbūt ir vērts!?
Austrāliešu slimo kopēja Bronnie Ware sarakstījusi grāmatu ar nosaukumu – Top Five Regrets of the Dying. Austrāliete kopusi slimniekus, kuri ir nāves gaidās, un savu ilgo gadu laikā daudz runājusi ar veciem cilvēkiem par lietām dzīvē, kuru nozīmi viņi ir sapratuši par vēlu. Tā viņa secināja, ka ir piecas lietas, kuras vecie ļaudis savās atmiņās ir pieminējuši visbiežāk.

  • 1. Es vēlos, kaut es būtu spējis vairāk dzīvot tā, kā man ir gribējies nevis tā, kā to ir gribējuši apkārtējie. Šis ir Bronnie pacientu visbiežāk minētā nožēla. Daudzi cilvēki pārāk vēlu secinājuši, cik daudz nerealizētu sapņu vēl ir palicis.
  • 2. Es vēlos, kaut es būtu mazāk strādājis. Šī ir nožēla, kuru lielākoties pauduši vīrieši, kas tradicionāli ir ģimenes apgādātāji. Viņi nožēlo, ka pārāk maz laika veltījuši sievām un bērniem.
  • 3. Es vēlos, kaut es būtu spējis būt pietiekami drosmīgs izpaust savas patiesās jūtas. Daudzi cilvēki secina, ka bieži savas patiesās domas un jūtas ir noklusējuši, lai izvairītos no konfliktiem. Tas viņus ir padarījis dažkārt pat slimus.
  • 4. Es vēlos, kaut es būtu vairāk kontaktējies ar saviem draugiem. Savas dzīves nogalē daudzi cilvēki ir vēlējušies vēl sastapt tos, kuri viņiem dzīvē ir bijuši svarīgi, taču tā kā šīs attiecības nav tikušas koptas, daudzus bijušos draugus vairs nav izdevies atrast.
  • 5. Es vēlos, kaut es būtu spējis vairāk padomāt par to, kas mani dzīvē patiesi padara laimīgu. Tikai pašās dzīves beigās cilvēki saprot, kas viņus būtu darījis laimīgus. Viņi saprot, ka pārāk bieži ir domājuši par to, kas apkārtējiem cilvēkiem ir bijis būtisks, un tādā veidā aizmirsuši vieglumu. Daudzi ir centušies uz ārpusi izlikties apmierināti, bet nav atraduši laiku iedziļināties sevī.

Lielākā daļa no mums vēl ir jauni vai pa visam jauni. Un ir taču tāds teiciens – tikai muļķis mācās no savām kļūdām. Izmantosim mūsu jaunos gadus un piepildīsim vismaz dažus no šiem punktiem, lai mūža nogalē mūsu nerealizēto lietu saraksts būt pēc iespējas īsāks.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk