Ko NEvajag darīt, ja vēlies notievēt

Ko NEvajag darīt, ja vēlies notievēt

Mēs visi zinām, ka pareizs uzturs un fiziskā aktivitāte ir labākie līdzekļi, lai saglabātu savu veselību. Tomēr visā jāzina mērs, jo cīņā ar lieko svaru daudzi cilvēki izmanto gluži drastiskas metodes: strauji samazina sava uztura daudzumu, nodzenā sevi sporta zālē un kilogramiem rij dažādas tievēšanas tabletes. Tāpēc dietologi mums šodien iesaka, ko tieši NEdrīkst darīt, lai notievētu. Šie padomi ir ļoti noderīgi, it sevišķi tiem, kas vēlas pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no nīstajiem kilogramiem.

1.Nevajag piespiedu kārtā badoties un pārāk nomocīt sevi ar diētām.

Krasa kaloriju samazināšana bez šaubām novedīs pie ātras svara samazināšanās, taču tas būs nevis uz tauku, bet uz muskuļu masas rēķina. Ēdiena trūkums organismam sūta signālu, kas liek tam uzkrāt taukus, kas varētu būt nepieciešami, ja badošanās turpināsies. Tādējādi, atgriežoties pie ierastās ēšanas, tas ar uzviju atgriezīs zaudētos kilogramus. Tāpēc labāk met pie malas kaloriju skaitīšanu, bet ieklausies savā ķermenī: ir jāsajūt ‘’pareizā’’ sāta sajūta. Secinājums. Nekad neizlaid ēdienreizes, sevišķi brokastis. Labāk ēd nedaudz ik pēc 3-4 stundām, uzturā iekļaujot olbaltumvielas un šķiedrvielas: tā cukura līmenis asinīs vienmēr būs stabils.

2.NĒ - pārtikas piedevām un tievēšanas tabletēm.

Vispirms ir jāatzīmē tas, ka pastāv ļoti liels juceklis starp tievēšanas tabletēm un bioloģiski aktīvajā piedevām, kas palīdz notievēt. Tabletes nozīmē ārsts, un tās sastāv no aktīvajām vielām, kas parasti izraisa sāta sajūtu vai samazina ēdiena uzsūkšanos. Tie ir preparāti, kas indicēti cilvēkiem ar vidēju vai pārmērīgu aptaukošanos: to nepieciešamību nosaka speciālists, jo tām ir novērojami blakusefekti un ir arī kontrindikācijas. Lietot tās patstāvīgi pašam uz savu galvu ir aizliegts. Savukārt piedevas var iegādāties bez receptes aptiekās, pie garšaugu speciālistiem, internetā vai lielveikalā. Tās iedarbojas kā ‘’palīgi’’ figūras uzturēšanai, jo nedaudz ‘’iemidzina’’ izsalkuma sajūtu, palīdz uzsūkt mazāk tauku un ogļhidrātu, stimulē vielmaiņu. Parasti to sastāvā ietilpst dabīgās sastāvdaļas, bieži vien šķiedrvielas. Atšķirībā no tabletēm, tās ir maigākas, taču ne mazāk efektīvas, tām nav kontrindikāciju. Secinājums. Nevajag pārāk paļauties uz pārtikas piedevām, turpinot daudz ēst. Tas ir kaitīgi veselībai un arī brīnumainā kārtā notievēt neizdosies. Nevienas pārtikas piedevas neaizvietos sabalansētu uzturu.

NĒ - šķidrumu diētai

Organisma attīrīšana ar augļu un dārzeņu zupām, bez šaubām, ir laba lieta, bet tikai tādā gadījumā, ja tās ir iekļautas sabalansētā uzturā. Viena paša šķidruma lietošana ir bīstama veselībai, jo tā novedīs pie atūdeņošanās un elektrolītu līdzsvara traucējumiem: kopā ar toksīniem tiks izvadītas organismam nepieciešamās vielas, tostarp arī ūdens. Arī nieres un aknas atbild par detoksikāciju, un likt tām strādāt ar dubultu jaudu ir kaitīgi. Secinājums. Ja tu jūti, ka organismam ir vajadzīga detoksikācija, papildini savus zāļu tēju krājumus. Vienmēr pievieno produktus, kas bagāti ar šķiedrvielām, jo tās uzlabo zarnu trakta darbību, veicinot toksīnu izdalīšanos.

NĒ - pārmērīgiem treniņiem

Mērķtiecīga trenēšanās - tā ir ideāla prakse tikai profesionālajiem sportistiem. Intensīva fiziskā aktivitāte uzliek pārmērīgu slodzi organismam, kas tikai nogurdina, bet nekādi neveicina ātrāku svara samazināšanos. Patiešām, kā apgalvo psihologi, ekstremālu fizisko slodzi var traktēt kā sevis sodīšanu par pārēšanos. Sevišķi tiem, kas nav raduši trenēties. Secinājums. Sāc ar 30 minūšu mērenu kardiotreniņu 5 dienas nedēļā. Aerobikas nodarbības papildini ar muskuļus nostiprinošiem vingrinājumiem vismaz 2 reizes nedēļā. Tādējādi fiziskā aktivitāte tev neliksies tik ‘’uzbāzīga’’ un kļūs par motivāciju to praktizēt ilgāku laika periodu. Bet locītavas un muskuļu saites tik drīz nenolietosies.

NĒ - smēķēšanai, lai nomāktu izsalkuma sajūtu

Lai gan ar smēķēšanu saistītie riski ir zināmi visiem, tomēr ir cilvēki, kas izmanto smēķēšanu kā tievēšanas līdzekli. Protams, nikotīns nomāc apetīti, taču tas nav iemesls turpināt smēķēt. Secinājums. Smēķēšana bojā gandrīz visus orgānus, izraisot vēzi un citus nopietnus bojājumus, sevišķi sirds-asinsvadu un elpošanas sistēmās. Smēķēšana parasti pasliktina cilvēka stāvokli. Tādēļ šāds tievēšanas paņēmiens ir aizliegts.

Vienmēr ir jāatceras par blakusefektiem, tādēļ, izvēloties tievēšanas paņēmienu, pirmām kārtām ir jāseko principam: ‘’NEKAITĒ!’’

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk