Sula, kas attīra artērijas, pasargā no sirds slimībām un uzlabo imūnisistēmas darbību

Sula, kas attīra artērijas, pasargā no sirds slimībām un uzlabo imūnisistēmas darbību

Zinātniskie pētījumi ir pierādījuši, ka uzlabot veselību, samazināt sirds slimību rašanās risku un pat izārstēt pacientus, kuri slimo ar sirds slimībām var ar ļoti ārstniecisku ēdienu!
Pētījuma rezultāti tika publicēti žurnālā „Atherosclerosis”, un pētnieki apgalvo, ka granātābolu ekstraktam piemīt spēja aizkavēt un novērst sirds slimības, tāpat artēriju aizsprostošanos, kas lielākoties rodas, kad uz artēriju sieniņām nogulsnējas tauki.

Atsaucoties uz pētījumiem, granātābolam piemīt dažādas spējas, tostarp:
 • Samazina zobu aplikuma uzkrāšanos artērijās;
 • Novērš oksidatīvo stresu;
 • Aptur hemokīnu (receptors, kas saistīts ar artēriju iekaisumiem);
 • Samazina lipīdu uzkrāšanos sirds muskulī;
 • Novērš sirds paplašināšanos;
 • Novērš anomālijas elektrokardiogrāfijā.

Taču, balstoties uz šo teoriju, ir veikti arī citi pētījumi. 2004. gadā žurnāls „Clinical Nutrition” prezentēja trīs gadus ilgu klīnisko pārbaudījumu rezultātus, kuros atklāja saistību starp granātābolu sulu un karotīdo artēriju slimību.
Regulāra šīs sulas lietošana gadā samazina karotīdo artēriju slimību par 29%. Līdzeklis, kas uzlabo veselību, samazinot holesterīna līmeni asinīs, ir statīns, un granātābolu sula tam var būt lieliska dabīgā alternatīva. Tātad, uzņemot svaigu granātābolu sulu, Tu vari atbrīvot artērijas un samazināt sirds slimību izraisītājus.

Turpinājumā apkopti daži būtiski iemesli, lai biežāk dzertu šo sulu.
 • 1. Granātābolu sastāvā ir nepieciešamās barības vielas. Glāze granātābolu sēklas satur 144 kalorijas, 7 gramus šķiedrvielas, 3 gramus proteīna, vitamīnus C un K, folijskābi un kāliju. Granātāboliem piemīt antioksidējošas spējas, kas novērš brīvo radikāļu radītus bojājumus.
 • 2. Granātābolos ir divu spēcīgu augu savienojumi. Augļa sulā un mizā atrodas antioksidants punicalagin. Granātābolu sēklās atrodama Punica (punicic) skābe. Šie divi antioksidanti granātābolam piešķir tam piemītošās superspējas.
 • 3. Pretiekaisuma iedarbība. Lai samazinātu iekaisumu, vairāk ēd granātābolu. Tādā veidā novērsīsi arī sirds slimības, vēzi, 2. tipa diabētu, Alcheimeru un aptaukošanos.
 • 4. Tas palīdz pret paaugstinātu asinsspiedienu. Pētījumi atklājuši, ka  150ml granātābolu sulas dienā divu nedēļu laikā var pazemināt asinsspiedienu. Sula samazina arī infarkta un insulta riskus.
 • 5. Antibakteriālas un pret sēnīšu iedarbība. Granātābolos esošās barības vielas cīnās ar sliktajām baktērijām. Eksperti apgalvo, ka granātāboli spēj palīdzēt pret vairākām baktēriju un sēnīšu izraisītām infekcijām.
 • Noskaties video, un pagatavo svaigu granātābolu sulu jau šodien!

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Cēzara salāti

Cēzara salāti

Cēzara salāti ir vienu no maniem mīļākajiem salātiem. Tie ir ātri pagatavojami un sātīgi. Sastāvdaļas: Romiešu salātu lapas,(divi iepakojumi) dažas...

Lasīt visu rakstu

Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk