Seši dabiski paņēmieni galvas sāpju mazināšanai, atkarībā no sāpju tipa

Seši dabiski paņēmieni galvas sāpju mazināšanai, atkarībā no sāpju tipa

Galvas sāpes ir visizplatītākās no visiem sāpju veidiem. Vairāk kā 45 miljoni cilvēku žēlojas par tām ik gadu, un vairāk kā astoņi miljoni vēršas pie ārsta.
Ārstēšanas metode ir atkarīga no galvas sāpju tipa, ar kuru saskaras cilvēks.

Seši galvenie galvas sāpju tipi:

Par laimi, ir dabiski paņēmieni kā cīnīties ar šīm sāpēm. Daži no tiem ir vienkārši, citi aktīvāki.

TMJ galvas sāpes
Galvenais šo sāpju iemesls ir problēmas ar žokli. Nepieļaujiet sasprindzinājumu tajā, liekat siltas kompreses tieši uz augšžokļa. Žokļa vingrinājumi – atvēršana un aizvēršana, pēc tam kustinot apakšžokli pa labi un pa kreisi palīdz novērst sasprindzinājuma pāraugšanu galvas sāpēs. Izpildiet vingrinājumus trīs reizes. Palīdz arī stresa mazināšanas metodes, tādas kā meditācija, joga un elpošanas vingrinājumi.
Sinuss

Šīs galvas sāpes ir saistītas ar uztūkumu degunā. Pirmais solis sāpju ārstēšanā ir gaisa mitrinātāja lietošana un siltas tējas dzeršana. Var pielietot tvaika elpošanas procedūras. Nākamais solis ir gaisa mitrināšana ar šķīdumu, ka sastāv no ūdens, ½ tējkarotes sāls bez joda un šķipsniņas sodas. Uzkarsējiet šo šķīdumu un elpojiet tvaikus. Tā attīrīsiet gļotādas no baktērijām. Atstājiet trauku ar šķīdumu telpā, lai tas iedarbojas arī uz putekļiem. Liekat pamīšus aukstas un karstas kompreses uz acīm un deguna, lai atvieglotu sāpes.

Klasteris

Kudzu sakne, augs, kura dzimtene ir Āzija, var atvieglot šis sāpes. Melatonīns palīdzēs ārstēt lēkmes, kas piemeklē naktī. Akupresūra, adatu terapija un terapeitiski izmeklējumi var sekmēt sāpju mazināšanu.

Sasprindzinājums

Piparmētru eļļas pielietojums palīdz atvieglot sāpes. Uzklājiet to tieši uz matiem, tā atslābinās un atvēsinās saspringtos galvas un kakla muskuļus. Karsta ingvera tēja iedarbosies tāpat kā aspirīns. Sasprindzinājumu visbiežāk izraisa stress un miega trūkums, tāpēc pamēģiniet dabiskas relaksācijas metodes – regulārus fiziskos vingrinājumus, meditāciju un jogu, lai aizmigtu un tiktu galā ar ikdienas stresu.

Kakls

Galvas sāpes kakla augšējā daļā parasti izraisa problēmas muguras augšējā daļā un plecos, kas tālāk atbalsojas galvā. Sasprindzinājums kaklā arī ir galvas sāpju iemesls. Palīdziet savam kaklam, izlabojot savu stāju, nodarbojieties ar jogu, lai iztaisnotu kakla muskuļus. Ejiet karstā vannā, lai atslābinātu muskuļus, tad palūdziet kādam izmasēt jums kaklu un plecus nelielām, apļveida kustībām. Stipriniet kakla muskuļus, peldot. Laiku pa laikam liekat uz kakla sasmalcinātu ledu, lai mazinātu iekaisuma iespējas.

Migrēna

Eksperti uzskata, ka nepareizi iztulkoti nervu signāli arī ir migrēnas galvenais iemesls. Pēc doktora Oza uzskatiem, akupresūra efektīvi ārstē migrēnu. Tāpat varat veikt adatu terapijas procedūras. Stipri uzspiežat starp pirmo un otro kāju pirkstu 3 – 5 minūtes. Saulespuķu eļļa arī mazina migrēnu, samazina iekaisumu un nervu spiedienu.

Vēlies saņemt paziņojumus par noderīgo un interesanto?


Raksti par tēmām

Veselība

Veselība

Lasīt vairāk
Uzturs un diētas

Uzturs un diētas

Lasīt vairāk
Receptes

Receptes

Lasīt vairāk
Skaistumkopšana

Skaistumkopšana

Lasīt vairāk
Ģimene un attiecības

Ģimene un attiecības

Lasīt vairāk
Interesanti

Interesanti

Lasīt vairāk
Grūtniecība

Grūtniecība

Lasīt vairāk